Teketek Haber

Efor Otomatik Hermetik Kapı Sistemleri

Efor Otomatik Hermetik Kapı Sistemleri
Okundu
05 Ocak 2021 - 16:59
Firma YetkilisiEfor Otomatik Hermetik Kapı Sistemleri
Yetkili Telefon+90 532 687 83 85
Telefon+90 216 365 16 96
Faks
Web Sitesihttps://eforhermetikkapi.com/
E-Postainfo@eforhermetikkapi.com
Firma AdresiFerhatpaşa Mahallesi15. Sk No: 8 Ataşehir 34888İstanbul TÜRKİYE
İl / İlçeİl ve İlçe Belirtilmemiş.
SektörlerSektör Belirtilmemiş.

Hermetik Kapı Kullanım Alanları

Otomatik kapı çeşitlerinden biri olan hermetik kapı, üzerindeki sensörler aracılığıyla hareketi algılar ve hareket algılaması ile birlikte yana kayabilir, kapının özelliğine göre dairesel veya döner şekilde açılan sistemlere sahiptirler. Hermetik kapı tasarım bakımından; antibakteriyel özellikteki mdf-lam, paslanmaz yüzeyli, kompakt laminant bileşenlerden imal edilir.

Sızdırmazlık ihtiyacı olan laboratuvar,ameliyathane, yoğun bakım üniteleri gibi alanlarda kullanılan hermetik kapılar, zemin ile duvar arasında tam bir temasla kapanma özelliğine sahip olduğundan ve kapı içerisinde özel filtreler yardımıyla sızdırmazlık ihtiyacını tam olarak karşılar.

Kapılar açılırken ve kapanırken yarım açılma, herhangi bir engelle karşılaştığında açma-kapama ve sızdırmazlık görevini yerine getirebilmesi için pres kapama özelliklerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Müşterinin talebini ve kullanım alanına göre istendiğinde gözetleme penceresi uygulaması da yapılması mümkündür.

Hermetik Kapılarda Kanat Çeşitleri

Hermetik kapı, müşterinin talebine ve kullanım alanına bağlı olarak özel olarak tasarlanması mümkün olduğundan işlevlerine göre kanat çeşitleri de farklılık gösterir. Genel olarak kanat çeşitleri aşağıda belirtildiği üzere farklı mekanizmalara sahipolacak şekilde tasarlanabilir.

  • 1 hareketli
  • 2 hareketli
  • 1 sabit ve1 hareketli
  • 2 sabit ve 2 hareketli

Hermetik Kapılarda Kontrol Sistemleri

Hermetik kapılar, kullanıldığı alana göre kontrol sistemleri değişebilmektedir. Kapının açılması ve kapanması fonksiyonlarının farklı teknolojik yöntemlerle sağlanması, tercih edilmesinin avantajlarındandır. Özellikle steril ortamlarda kontrollü geçiş yapılabilmesi için kapı açma-kapama özellikleri farklı şekillerde yapılabilir. Genel olarak kullanım alanına ve müşterinin talebine göre kontrol sistemleri; radar, buton, el sensörü, şifreli geçiş, kumanda ile sağlanabilir.

Hermetik Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kapı olarak da bilinen hermetik kapı, özel tasarım ve tam sızdırmazlık özelliğine sahip olduğundan önem arz eden alanlarda tercih edilir. Hermetik kapıların kullanıldığı alanlar şunlardır:

  • Hastaneler
  • Hastanelerin ameliyathane yoğun bakım ünitesi birimlerinde
  • Laboratuvarlarda
  • Ses yalıtımı bulunduğundanses kayıt stüdyoları

Olmak üzere kullanıldığı alanlarda ihtiyaçlara cevap verecek nitelikteki özel tasarım kapılardır. Farklı fonksiyonlara sahip, özel tasarım hermetik kapı için https://eforhermetikkapi.com/ adresinden teknik hizmet alabilirsiniz.

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR