Teketek Haber

1 LİRA YOLSUZLUK YAPTIĞIM KANITLANSIN BAŞKANLIKTAN İSTİFA EDERİM

1 LİRA YOLSUZLUK YAPTIĞIM KANITLANSIN BAŞKANLIKTAN İSTİFA EDERİM
26 Şubat 2018 - 20:29
 Çeleğen:  “Benim 1 lira yolsuzluk yaptığımı kanıtlasınlar, belediye başkanlığından istifa etmeye hazırım”
 Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, kamuyu zarara uğrattığı iddialarına ilişkin, “Benim 1 lira yolsuzluk yaptığımı kanıtlasınlar, belediye başkanlığından istifa etmeye hazırım.” dedi.

Çeleğen, bir tesiste düzenlediği basın toplantısıyla CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından gündeme getirilen kendisi hakkındaki “kamuyu zarar uğrattığı” iddialarına cevap verdi.

İddialarının tamamının yalan olduğunu dile getiren Çeleğen, şunları kaydetti:”Bugün şahsım ile ilgili önce bazı basın yayın organlarında yer alan aslı astarı olmayan haberlere rastladık. Daha önce Ekinözü Belediyesinde dört dönem hesap işleri müdürlüğü yapmış bir kişi tarafından iftiraya uğradık. Biz de artık bıçak kemiğe dayandığı için bunları açıklamak zorunda kaldık. Ben kesinlikle kamuyu zarara uğratmadım. Ben Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunuyum, siz de Ekinözü’nde bir kamuoyu yoklaması yapın, 36 yıllık kamu çalışanıyım. Benim 1 lira yolsuzluk yaptığımı kanıtlasınlar, belediye başkanlığımdan istifa etmeye hazırım.”