Teketek Haber

Sufle & Burry Soprano’dan “YANIMDA”

Sufle & Burry Soprano’dan “YANIMDA”
13 Haziran 2022 - 12:55

Yeni bir EP için hazırlanan ve son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken Sufle, “Yanımda” isimli yeni şarkısını yayınladığını duyurdu. Bu şarkıda ona Rap camiasının vazgeçilmez isimlerinden biri olan Burry Soprano eşlik ediyor.

Şarkının aranjesinde ise iki başarılı isim İlkay Şencan ve Sertan İpek yer alıyor. Yaz enerjisinin ruhunu en akılda kalıcı melodiler ile yansıtan bu şarkı 10 Haziran da tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yanınızda kim varsa bu şarkıyı gözlerinin içine bakarak söylemeyi unutmayın. Sevdiklerinizle beraber söyleyeceğiniz bu harika şarkıyı dinlemeye hazır olun

Sufle Hakkında

Sufle, 2012 yılında Göksu Taşçeviren ve Mustafa Atik tarafından kuruldu. O zamanlar akustik coverlarıyla biliniyorlardı. Birkaç yıl sonra Britpop ve Dark Pop gibi türlerden esinlenerek 2017 yılında ilk EP’leri ‘Pus’u yayınladılar. Birçok festivalde, performans salonunda çalarken ve birçok müzik ödülü alırken, ilk stüdyo albümlerini ‘Geri Geri Maraton Koştum’ ismiyle 2020’de yayınladılar. 2021’de Türkiye’nin en önemli rock yıldızlarından Teoman ile Summer Wine’ın (Nancy Sinatra ve Lee Hazlewood tarafından) Türkçe uyarlamasını yaptılar. En son Aralık 2021’de yeni single’ı Panik Ataklar’ı yayınlayan Sufle, bu şarkıda synth melodilerini alaturka sesiyle belirgin bir şekilde birleştirdiler. Grup, her zaman olduğu gibi derinden hissettikleri ve dinlemekten keyif aldıkları müzikler üretmeye devam ediyor.

Burry Soprano Hakkında

Profesyonel olarak Burry Soprano olarak bilinen Burak Aydoğduoğlu, 31 Mayıs 1997 doğumlu, sakinleştirici, derin vokal tarzı ve şarkılarının içeriğinde gramere ekstra dikkati ile öne çıkan bir Türk rapçi ve söz yazarıdır. Sahne adı, çocukluğundan gelen takma adla birlikte favori bir dizi karakterinin soyadının adaşıdır. Soprano, 2018’de MOB Entertainment ile ilk büyük etiketli sözleşmesini imzaladı. 2 yıl sonra, Nisan 2020’de Sony Music Entertainment ile rekor bir anlaşma imzaladı. 2018 yılında çıkan ilk single’ı “Mary Jane”, Soprano’nun Türkiye ve Avrupa listelerinde bir numaraya yükselen ilk şarkısı oldu ve yaklaşık 5 ay orada rekor kırarak orada kaldı. Tekli kısa sürede çeşitli ülkelerden müzik çevrelerinin ilgisini çekmeyi başardı ve sanatçıya yılın en iyi şarkısı ödülünü getirdi. 2020 yılında İtalyan rapçi “Gue Pequeno”nun yer aldığı “Lambo Italiano” adlı EP yayınladı. Soprano şu sıralar İstanbul’daki stüdyosunda ilk albümünü hazırlamakla meşgul.

Parçanın Sözleri:

Sufle

Al beni sürükle mavi gökyüzünde

Gece olunca seninle gökkuşakları çizeriz

Ahh şu zaman bize ne kadar pay biçerse

O kadar yaşar seninle mutlu olmayı deneriz

Ne yasak tanırım seninle ne de kural

İçimdeki çocuğu ne yapsamda durduramam

Gözlerimde sakladım bişeyler var

Bağlanıp kalır aklım ona

(2X)

 

 

Kal bu gece yanımda

Her anında her anımda

AHH Ellerin olursa

Bide kokun var bana sokulsan

 

 

 

Burry

 

 

 

Yanımdaysan cesaretim çok

Okumaz bile derdin esamesi yok

Cennetten düşen hoş bir melek gibi

Gir gecelerime ve lanetim ol

 

Dedi kal bu gece yanımda

Fazlası olmalısın sadece bir anımdan

İsterim korkusuzca gecelerce sarılmak

Dünyayı ateşe versen bile yok darılmak

 

Çünkü ben

 

 

 

Sufle

 

 

 

Ne yasak tanırım seninle nede kural

İçimdeki çocuğu ne yapsamda durduramam

Gözlerimde sakladım bişeyler var

Bağlanıp kalır aklım ona

(2X)

Kal bu gece yanımda

Her anında her anımda

AHH Ellerin olursa

Bide kokun var bana sokulsan