Teketek Haber

‘2022 GALLUP AYRICALIKLI İŞYERİ ÖDÜLÜ” KEMPINSKI HOTEL’in

‘2022 GALLUP AYRICALIKLI İŞYERİ ÖDÜLÜ” KEMPINSKI HOTEL’in
29 Haziran 2022 - 16:23

1897 yılında kurulan Kempinski Hotels, Avrupa’nın en eski lu¨ks otel zinciridir. İnsan kaynaklarına değer veren politikalarıyla dikkat çeken zincir marka, dünyanın en bağlı işyeri kültürlerine değerlendiren 2022 Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülünü’ (GEWA- Gallup Exceptional Workplace Award) almaya da hak kazandı. Kempinski Hotel, tüm süreçlerde çalışanlarının gelişimlerine önem verdiklerini, bu kapsamda, imkanlar sunmaya devam ettiklerinin altına çizerek, lüks otel zincirinin kurumsal değerlerine sadık kaldıklarını ve personellerinin önceliği ve eğitimlerinin ön planda olması ile ödüle layık oldukları için gurur duyduklarını belirtti.

Kempinski’nin kusursuz kişisel hizmet ve u¨stu¨n misafirperverlik konusundaki zengin mirası, mu¨lklerinin mu¨nhasırlığı ve bireyselliği ile tamamlanmaktadır. Kempinski günümüzde 34 u¨lkede 78 beş yıldızlı otel ve konut portföyünden oluşmakta ve Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Amerika’da yeni mu¨lkler eklemeye devam etmektedir. Her biri, kendi mirasını kaybetmeden Kempinski markasının gücünü¨ ve başarısını yansıtmaktadır. Portföy temelinde; tarihi mu¨lkleri, ödu¨llu¨ kent yaşam tarzı otellerini, seçkin tatil köylerini ve prestijli konutları içerir. Her biri, misafirlerine konumunun ku¨ltu¨rel geleneklerini benimseyerek Kempinski’den bekledikleri kaliteyi yansıtmaktadır. Kempinski, du¨nyanın en bu¨yu¨k bağımsız otel markaları ittifakı olan Global Hotel Alliance’ın (GHA) da kurucu u¨yesidir.

Kempinski Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Başkanı Melissa Salibi, “Bu ödülle birlikte, Kempinski artık hem dünya çapındaki seçkin kuruluşlar arasında hem de bu ödülü şimdiye kadar kazanan ilk Avrupa şirketleri arasında yer alıyoruz. Ödül, bir işveren olarak bizi son derece saygın rakiplerimizin önüne koyarak sadece harika bir başarı değil, aynı zamanda faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda Tercih Edilen İşveren Markası olmamızı sağlayan ‘insan vizyonu’ odağımızı başarıyla yerine getirdiğimizin bir kanıtı. Bu takdiri almak, yalnızca iyi bir katılım puanına sahip olmakla ilgili değil, daha çok çalışan deneyimi ve refahı etrafında dönen bir kültürü organik olarak oluşturmak ve sürdürmekle ilgili” dedi.