Teketek Haber

4 GÜN TANITIM 4 GÜN EĞLENCE

4 GÜN TANITIM 4 GÜN EĞLENCE
29 Haziran 2022 - 15:51

Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu ile Büyükşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği Kahramanmaraş tanıtım günleri etkinliğinde her akşam birbirinden önemli sesler ziyaretçilere müzik ziyafeti çekti. Cuma gecesi Zara, Pazar gecesi ise Ceza tribünleri yerinde durdurmadı.

Kahramanmaraş’ın geleneksel el sanatları, yöresel ürünleri ve gastronomisinin yer aldığı tanıtım günleri gündüz stantlarda geceleyin ise sahnede eğlenceye doyurdu. Konseri ve etkinlikleri izlemeye gelen binlerce ziyaretçi gündüz Kahramanmaraş’ın yöresel ürünlerinden alışveriş yaptı geceleyin ise verilen konserlerde eğlendi.

23 HAZİRAN PERŞEMBE

Kahramanmaraşlı sanatçı Avniye konseriyle başlayan tanıtım etkinliği, aynı gün yine bir diğer Kahramanmaraşlı sanatçı Şevket Gürlek’in konseriyle noktalandı. Kahramanmaraşlı halk ozanı Hilmi Şahballı da Kahramanmaraş’ı türkülerle İstanbul’a taşıdı. Üç sanatçının da seslendirdiği seçkin türkülere katılımcılarda eşlik etti.

 24 HAZİRAN CUMA

Cuma günü resmi açılış töreninin olduğu etkinlikte Abdal Halil Ağa’nın torunları yaptıkları davul şovu izleyenlerden tam not aldı. İbrahim Sadri okuduğu şiirlerle dinleyenleri mest etti. Gecenin finali ise Türk Halk Müziğinin ünlü sesi Zara ile oldu. Sahnede yaklaşık 1,5 saat kalan sanatçı söylediği parçalarla izleyenleri coşturdu.

25 HAZİRAN CUMARTESİ

Kahramanmaraş’ın kardeş şehri Trabzon’la Kardeşlik gecesi kutlaması gerçekleştirildi. Horon ekibi ile halk oyunları ekibinin muhteşem ahengi ile oynadığı oyunlar sonrası meşaleler yakıldı. Cumartesi günü ise sahneye Trabzonlu bir sanatçı olan TRT ses sanatçısı Zeynep Başkan damga vurdu. Sahne performansını canlı tutan Zeynep Başkan, izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı. Ardından ise sahneye gelen 3 hisar müzik grubu ziyaretçilere müzik ziyafeti çekti.

26 HAZİRAN PAZAR

Etkinliğin kapanış günü olan 26 Haziran Pazar günü Ünlü Rap’çi Ceza’nın konser vereceğini duyan özellikle gençlikten oluşan gruplar alanı doldurmaya başladı. Kahramanmaraşlı sanatçılar Aynur Bolat, Aşık Devai ve Hatice Gökçeli özellikle Kahramanmaraş yöresine ait türkülerle büyük beğeni topladı. Tanıtım günlerinin finali ise ünlü Rap yıldızı Ceza’nın konseriyle yapıldı. Ceza’nın söylediği parçalara eşlik eden binlerce gençlerden oluşan seyirci grubu gecenin geç saatlerine kadar eğlendi.