Teketek Haber

ACG GRUP CEO’SU GÖKSU: TÜRKİYE GÜVENLİ LİMAN OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR

ACG GRUP CEO’SU GÖKSU: TÜRKİYE GÜVENLİ LİMAN OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR
05 Mart 2021 - 15:13

Yurtdışından dünya pazarına satış yapmak isteyen yatırımcıların gözde ülkesinin Türkiye olduğunu söyleyen ACG Grup CEO’su Yunus Göksu, özellikle pandemi sonrası Türkiye’nin güvenli liman olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.

Pandemi döneminde üretilen ürünün satışında lojistik faaliyetin önemi ve kıymeti daha da anlaşıldığını dile getiren Göksu, lojistik alanlar için yabancı yatırımcıların özellikle Marmara Bölgesi’ni talep ettiğini söyledi.

“Türkiye’nin coğrafi konumu Ortadoğu ve Avrupa pazarı için çok kıymetli”

Türkiye’nin coğrafi konumunun Ortadoğu ve Avrupa pazarı için çok kıymetli olduğunu belirten Göksu, şöyle konuştu:

“Dünya pazarında Avrupa ve Ortadoğu’ya satışınız varsa nakliye maliyetini düşürmek, rekabetçi fiyatlarla var olmak istiyorsanız hangi ülkenin markası olursanız olun Türkiye’de üretim yapmanız ya da lojistik aktarım merkezini kurmalısınız.

Deniz limanlarıyla, kara ve tren yolu ağlarıyla, geniş hava rotalarıyla Türkiye bu fırsatı değerlendirmek için hazır bir saha. Ekonomimize katkısının büyük olduğu gerçeğini düşünürsek, yeni üretim bantları, sevkiyat noktalarıyla Türk Ekonomisinin dünyanın pozitif ilerleyen ekonomilerinden birisi olması kaçınılmaz. Bu fırsatı kendi ülkemizde ürettiğimiz ve pazara sunduğumuz kendi markalarımızla taçlandırmamız gerekir. İstikrarlı ve yapıcı eleştiriye dayalı bir ekonomi dünyada en büyük güç”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin