Teketek Haber

AK PARTİ İL KONGRESİ 24 ŞUBAT’TA

AK PARTİ İL KONGRESİ 24 ŞUBAT’TA
30 Ocak 2018 - 9:18

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile 24 Şubat 2018’de gerçekleştirilecek 6.Olağan İl Kongresi ile ilgili olarak basın mensupları ile bir araya geldi.

Şekerdere Bulvarı üzerindeki parti binasında beraberinde İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Başkanları ile basın karşısına çıkarak il kongresi hakkında bilgiler vererek soruları da cevaplandıran Başkan Özdemir, 24 Şubat’ta saat 12.00’da 6. Olağan İl Kongresini yapacakları Otogar civarında yapımı yeni tamamlanan Spor Salonu’nda incelemelerde bulunduklarını ifade etti.

Salon içerisinde koltuklarla birlikte kapasitenin 6 bin 500 kişi civarında olduğunu anlatan Başkan Özdemir, dış alandaki bölümde ise 35-40 bin kişinin miting havasında geçecek olan kongreyi takip edebileceklerini ve Erdoğan’ı en iyi şekilde ağırlayabilmek için hazırlıklara başladıklarını anlattı.

Kahramanmaraş İl Kongresi’ne katılacak olan Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı gün Osmaniye kongresine de gideceği bilgisini veren Özdemir, tüm Kahramanmaraş halkını kongreye davet etti. Özdemir, 9 Şubat’ta da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş ve Erol Kaya’nın da katılımıyla ahde vefa yemeğinin düzenleneceği de kaydetti.

İl Başkanlığını yapıp, yapmamayla ilgili bir tereddüt yâda herhangi bir endişe yaşamadığına dikkat çeken Özdemir, “Bu işi iyi yaptım mı yapmadım mı endişesi taşıyorum. Burayı iyi temsil etmek istiyorum” diye konuştu. Bugünden itibaren hem kurumsal web sitelerinde hem de sosyal medya hesaplarında AK Parti’de İl Yönetim Kurulu Üyesi olmak isteyenler için müracaat oluşturacaklarını dile getiren Özdemir, bu müracaatlar içerisinden de mülakat yapıp yeni yönetimlerini belirleyeceklerini anlattı.

Kahramanmaraş’a son 2 yıldır ciddi yatırımların yapıldığına vurgu yapan Özdemir, “2 yıldır Kahramanmaraş’ın yatırımlarıyla ilgili artık vatandaşlarımızdan çok şikâyet almıyorum. Çünkü artık görünür binalar ortaya çıkmış. Bu süreçte biz birlik hareket etmeyi, birbirimizi desteklemeyi öğrendik” ifadelerini kullandı.