Teketek Haber

AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu, milletin iradesine saygı duymuyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sonuçları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etmeyeceği yönündeki açıklamasını eleştirerek,

AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu, milletin iradesine saygı duymuyor
27 Haziran 2018 - 16:16

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri, belediye başkanları ve  teşkilat mensuplarıyla partisinin Afşin İlçe Başkanlığına teşekkür ziyaretinde  bulundu.

Burada bir konuşma yapan Mahir Ünal, HDP’nin siyaset yapmasına ve bir  siyasi parti olarak mecliste yer almasına karşı olmadıklarını, terör örgütünün  uzantısı olan, Türkiye’nin terörle mücadelesini zaafa uğratan, Türkiye Büyük  Millet Meclisi’nde terör örgütünün ve teröristlerin sözcülüğünü yapan bir  partinin meclise girmesine karşı olduklarını ifade etti.

7 Haziran sonrası hatırlandığında benzer sıkıntıların yaşandığını  anımsatan Ünal, “Bunlar ne zaman meclise girseler iki gün sonra terör olaylarına  başlarlar. 1 Kasım seçimlerinin ardından da bunları yaptılar. Şimdi de bu alçak,  hainler aynı şeyi yapıyorlar. Biz terörle mücadeleyi demokrasimizi korumak için,  kamu düzenimizi, aziz milletimizin özgürlüğünü, güvenliğini ve refahını sağlamak  için yapıyoruz. Şimdi bunlar demokrasi, özgürlük ve haklardan bahsediyor.  Dünyanın neresinde bir terör örgütünü savunan bir siyasi parti vardır.” diye  konuştu.

Batasuna örneği

İspanya’da Batasuna’yı örnek gösteren ve alınan kararla söz konusu  partinin faaliyetlerine son verildiğini aktaran Ünal, Avrupa İnsan Hakları  Mahkemesinin bu konuda 2019 yılında aldığı kararı hatırlattı.

Mahkemenin, Batasuna ile ilgili demokratik siyaset ile silahın,  şiddetin bir arada olmayacağı, bir siyasi partinin teröre ve şiddete çağrı  yapamayacağını belirterek İspanya’nın aldığı bu kararı onayladığına işaret eden  Ünal, şunları kaydetti:

“Şimdi siz, Türkiye’de teröre adeta çağrı yapan, insanları sokağa  döken, terör örgütü elebaşının heykelini dikme vaadinde bulunan, PKK’ya alkış  tutan, ‘PKK sizi tükürüğünde boğacak’ tehditleri savuran ve ‘PYD’ye, YPG’ye  sırtımızı dayıyoruz’ diyen ve anayasayı, meşru düzeni, kamu düzenini reddeden  insanların yaptıkları bu terör seviciliği demokrasi ve özgürlük olarak bu millete  yutturmaya kalkışacaksınız. Bu kabul edilebilir bir şey değil.”

CHP’ye eleştiri

CHP’yi, 24 Haziran seçimleriyle ilgili tavrı nedeniyle eleştiren Mahir  Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti teşkilatlarına mesaj  göndererek, “HDP’ye oy verin. HDP’nin barajı geçmesini sağlayacağız.” dediğini  aktardı.

Türkiye’de terörle mücadelenin etkin bir şekilde devam ettiğini  vurgulayan Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aldığımız bir acı haber bizi derinden üzdü. Çağlayancerit ilçesi  sınırları içerisinde Engizekler bölgesi Kazıktepe mevkisinde çıkan çatışmada ilk  belirlemelere göre, bir uzman çavuşumuz şehit oldu. Rabbimden rahmet diliyorum.  Aynı çatışmada bir teğmen, bir de korucumuz yaralanmıştır. Şu anda bölücü terör  örgütüne dönük operasyon devam ediyor. Sonra da kalkıyor Selahattin Demirtaş  denen adam hapishaneden ‘Ben demokratik siyasetten yanayım’ diyor. Sen kimi  kandırıyorsun. Şimdi bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si HDP’nin barajı geçmesi için  her şeyi yaptı. Biz onlara HDP Meclis’te devletimizin terörle mücadelesini  engellemek için her şeyi yapıyor. Sen de bunu görüyorsun. Sonra da kalkmış  utanmadan bizim 15 Temmuz’un doğal sonucu olan, Yenikapı ruhunun doğal sonucu  olan ve milletin mutabakatıyla doğan Cumhur İttifakı’na laf ediyor. Bu milletin  hassasiyetleri söz konusu olduğunda, milletin dirliği ve düzeni söz konusu  olduğunda, birliği beraberliği söz konusu olduğunda, aziz bayrağımızın  dalgalanması söz konusu olduğunda, vatanımızın bir tek taşına, toprağına göz  diken olduğunda, devletin bekası söz konusu olduğunda biz cumhur olarak ittifak  kurarız, mutabakat yaparız. Sen de git HDP, PKK ve PYD ile mutabakat yap hayırlı  olsun sana.”