Teketek Haber

AK PARTİDE 4 İLÇENİN BAŞKANLARI BELLİ OLDU

AK PARTİDE 4 İLÇENİN BAŞKANLARI BELLİ OLDU
18 Ocak 2019 - 23:05

AK Parti Genel Merkezi tarafından belediye başkan adayı olmak için istifa eden 4 ilçe başkanları yerine yeni atamalar yaptı. Bilindiği üzere Metropol ilçe Onkişubat’ta AK Parti’nin tabanından gelen biri olan ve gençlik kollarından başlayarak AK Parti teşkilatlarının hemen hemen her kademesinde görev alan, son olarak ise Onikişubat İlçe Başkanlığı görevini yürüten Fırat Görgel’in Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkan Adaylığı için istifa etmesinin ardından Onikişubat İlçe Başkanlığı görevi boşalmıştı. Görgel’den boşalan koltuğa vekâleten yine teşkilatın sevilen isimlerinden Ali Köfte devralmıştı. Seçim öncesi ilçe başkanlığına genel merkez tarafından atama gerçekleşmesi beklenirken AK Parti Onikişubat ilçe başkanlığını vekaleten  yine Ali Köfte getirildi. Yerel seçimlerden sonra Onikişubat ilçe başkanlığında  Ak Parti Genel Merkezi tarafından tekrar yeni bir değerlendirilme yapılacak.

Ekinözü İlçe Başkanlığına Mesut Çiçek, Göksun İlçe Başkanlığına Mustafa Akgül, Türkoğlu ilçe başkanlığına Veli Ünlü getirildi.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, atama kararlarına ilişkin şunları söyledi. “Atanan ilçe başkanlarımıza hayırlı uğurlu olsun görevlerinden başarılar dilerim. Bundan sonra önümüzde 31 Mart Yerel seçimleri var, bütün ilçelerimizle birlik olup yerel seçimler için çalışmalarımızı koordineli bir şekilde start vereceğiz” dedi.