Teketek Haber

AKAMİB’İN DÜZENLEDİĞİ TİCARET HEYETİNDE 68 İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AKAMİB’İN DÜZENLEDİĞİ TİCARET HEYETİNDE 68 İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
14 Haziran 2022 - 14:42

İsrailli firmalardan Türk kereste-paletine yoğun ilgi

AKAMİB’in en başarılı 3’üncü pazarı olan İsrail’e Kereste-Palet UR-GE projesi kapsamında ticaret heyeti düzenlendi. 8 Türk firmasının katıldığı etkinlikte 68 karşılıklı iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), mevcut pazarlarını geliştirmek ve yeni pazarlar edinmek üzere faaliyetlerine hız verdi. Bu faaliyetlerden biri olan Kereste-Palet UR-GE projesi kapsamında 6-8 Haziran 2022 tarihlerinde İsrail’e ticaret heyeti programı düzenlendi. Ziyarete UR-GE kümesinde yer alan Demirağlar, İntertim, Kavasoğulları, Oryap, Taya, Yalçınlar, Yeni Oluşum ve Yılmazlar firmaları katıldı.

Düzenlenen ticaret heyeti kapsamındaki B2B firma eşleştirme faaliyetinde, İsrail’in sektörde önde gelen birçok firması ile heyet katılımcısı Türk firmalar toplamda 68 karşılıklı iş görüşmesi gerçekleştirmiştir. Ayrıca yine heyet kapsamında İsrail Ticaret Odaları Konfederasyonu’na ziyaret gerçekleştirilmiş olup Türk kereste palet sektörünün tanıtımı yapılmış ve AKAMİB’le İsrail Ticaret Odaları Konfederasyonu arasındaki olası iş birlikleri hakkında görüşmeler yapılmıştır.

İsrail, AKAMİB’in en büyük 3’üncü pazarı

İsrail, Türkiye geneli mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatında önemli yer tutuyor. Bu yılın Ocak-Mayıs döneminde İsrail’e yapılan sektör ihracatı 209,3 milyon dolar oldu. Ülke, Türkiye’nin sektör ihracatından yüzde 6,3’lük pay aldı. İsrail, AKAMİB’in ihraç pazarları arasında ise en başarılı 3’üncü pazar konumunda yer alıyor. Birlik, bu yılın ilk 5 ayında İsrail’e 24 milyon doları aşkın ihracat gerçekleştirdi. Bu ihracatla birlikte, İsrail’in AKAMİB’in toplam ihracatından aldığı pay yüzde 6,2 oldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin