Teketek Haber

Akıllı Yaşamı Yeniden Tanımlıyor

Akıllı Yaşamı Yeniden Tanımlıyor
11 Ocak 2024 - 12:10

TP-Link Tapo Eksiksiz Akıllı Ev Ekosistemiyle

Akıllı Yaşamı Yeniden Tanımlıyor

Akıllı ev sektörünün öncü markası Tapo, yenilikçi ürünleri ve teknolojileriyle kesintisiz ve birbirine bağlı akıllı ev ekosistemini CES 2024’de sergiliyor.

TP-Link  ®’in akıllı ev çözümleri geliştiren alt markası Tapo, kesintisiz ve birbiriyle bağlı bir akıllı ev ekosistemi oluşturan ürünlerini CES Fuarı’nda sergiliyor. 9-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılan CES 2024 fuarında, kolaylık, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayarak insanların hayatlarına kusursuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanan Tapo’nun Akıllı Ev Ekosistemi katılımcılar tarafından görülebiliyor.

TP-Link Tapo, güvenlik, temizlik, aydınlatma ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir akıllı ürün yelpazesine sahip. Tapo ekosisteminin kalbinde Matter ve ONVIF protokolleriyle uyumlu merkezi bir kontrol cihazı olan Smart HomeBase Tapo H500 (Smart HomeBase Tapo H500) yer alıyor. H500, tüm Tapo ekosistemi için kontrol merkezi, depolama merkezi ve bağlantı merkezi olarak hizmet ediyor.

Devrimci ColorPro™ Teknolojisi

CES 2024’te Tapo, akıllı ev kamera sistemlerine yönelik yeni bir teknolojisini ve bu teknolojiye sahip güvenlik kameralarını tanıtıyor. Benzersiz bir gece görüş deneyimi sunan, çığır açan ColorPro™ Gece Görüşü teknolojisi (ColorProTM Night Vision technology ) bunların başında yer alıyor. Ultra düşük ışık koşulları için tasarlanan bu teknoloji, beyaz veya IR aydınlatma ihtiyacını ortadan kaldırarak yüksek görüntü doygunluğu ve düşük gürültü ile tam renge sadık görüntüler üretiyor. Hareketli nesneleri, hareket bulanıklığı olmadan hassas ve net bir şekilde yakalamayı sağlıyor.

Evlerin hem içinde hem dışında kullanılabilen geniş bir güvenlik kamerası ailesine sahip olan Tapo’nun fuarda tanıtılan dış mekan kameralarından biri kesintisiz enerji sağlayan bir güneş paneliyle birlikte satışa sunulan Tapo C428 Kit (Tapo C428 KIT). Bu kit içinde yer alan dış mekan kamerası, ColorPro™ Gece Görüşü ve 2K QHD Canlı Görünüm gibi son teknoloji özelliklerine sahip ve kablosuz bir kamera. Çalışması için gereken enerjiyi güneş panelinden sağlayan kamera, elektrik olmayan yerlere de kurulabiliyor. Fuarda ayrıca Tapo C620 Kit (Tapo C620 KIT,) C720 (Tapo C720)model dış mekan kameralarının yanı sıra hem iç hem dış mekan kamerası olarak kullanılabilen Tapo C120 (Tapo C120); iç mekanlar için geliştirilen Tapo C220 (Tapo C220), TC73 (TC73), C125 (Tapo C125) de görülebiliyor.

CES’te ilk kez görülecek Tapo ürünlerinden biri de çocuk/bebek odaları için özel geliştirilen Pan/Tilt Akıllı Yapay Zekalı Bebek Monitörü olan Tapo C840 Kit (Tapo C840 KIT). Bebeklerin güvenliğini en üst düzeyde tutmak için tasarlanan bu monitör, 4MP + 2MP çift lensli canlı görüntü, anlık bildirimler, rahatlatıcı ninniler ve yenilikçi BabySnap özelliğine sahip.

Akıllı Kapı Zilleri ve Kilitler

Tapo markası altında CES’te tanıtılan bir diğer akıllı ev ürün grubu ise kapı zillleri ve kilitlerden oluşan Tapo akıllı erişim sistemleri. Fuarda bu başlık altında tanıtılan ürünlerden biri yenilikçi Akıllı Wi-Fi Görüntülü Kapı Kilidi olan Tapo DL130 (Tapo DL130.) Yerleşik 2K görüntülü kapı zili özelliğinin yanı sıra parmak izi tanıma ve Tapo uygulaması da dahil olmak üzere yedi kilit açma yöntemiyle tavizsiz güvenlik sunuluyor. Standda ayrıca Tapo D235 (Tapo D235),  Tapo D230S1 (Tapo D230S1) ve D210 (Tapo D210) Kapı Zili Kameraları da yer alıyor.

Tapo’nun bir diğer akıllı ev çözüm ailesi ise temizlik sistemleri ana başlığı altında sergilenen robot süpürgeler. Türkiye’de de satışa sunulan Tapo RV30 Plus (Tapo RV30 Plus ) standda görülebilecek ürünlerden biri. Bunun yanı sıra 3.5 inç’lik ince tasarımıyla dikkatleri çeken RV20 Plus (Tapo RV20 Plus) da CES’de sergilenen modeller arasında bulunuyor.

Bunların yanı sıra tam bir akıllı ev ekosistemi için gerekli olan akıllı aydınlatma (Tapo L535E, Tapo L930-5); akıllı enerji sistemleri başlığı altında akıllı prizler (Tapo P125M, Tapo P400M, Tapo P135 KIT, Tapo P110); akıllı ev otomasyon sistemleri olan Tapo T100 ve Tapo T110 sensörler; akıllı çevre sistemleri başlığı altında ise akıllı sıcaklık ve nem ölçer olan Tapo T315 CES’de görülebilen ve birlikte çalışmaları test edilebilen ürünler arasında yer alıyor.

Tapo’nun evleri getirdiği olanakların görüldüğü standda akıllı yaşamın geleceğini deneyimlemek mümkün oluyor.