Teketek Haber

ANTALYA’DA TURİZM SEZONU HAZIRLIKLARI

ANTALYA’DA TURİZM SEZONU HAZIRLIKLARI
04 Şubat 2018 - 14:22

Demre Üçağız İskelesi, Antalya DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu’nun girişimleriyle yeniden yapılarak önümüzdeki hafta montajına başlanılacak.

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu,  yaptığı açıklamada, turizm sektör temsilcilerinden alınan bilgi ve kendi gözlemlerine göre 2018 turizm sezonunun oldukça iyi geçmesinin beklendiğini belirtti.

Özellikle deniz turizmi, dalış, günübirlik tur tekneleri ve charter ile su sporları alanlarında turizm sezonu başlamadan sorunları çözmek için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Kendiroğlu, geçen yıl fırtınadan zarar gören Üçağız İskelesi’nin yeniden hizmete gireceğini kaydetti.

Antalya DTO’nun girişimleriyle geçen yıl şiddetli fırtınada parçalanan iskelenin siparişlerinin verildiğini ve İstanbul’da hazır hale getirildiğini belirten Kendiroğlu, ”Daha önce 170 metre uzunluğunda olan Üçağız İskelesi 200 metreye çıkarıldı. Önümüzdeki hafta montajına başlanılacak. Bölgedeki tur teknelerinin en büyük sorunlarından biri giderilmiş olacak. İskelenin hizmete girmesiyle Üçağızlı tur tekneleri yeni turizm sezonuna hazır olmuş olacak.” dedi.

Alanya Limanı’nda havuz sisteminde üyelerinin ve denizcilerin sorunlar yaşadığına da dikkat çeken Kendiroğlu, sorunların giderilmesi konusunda çalışmaların tamamlandığını vurguladı. DTO üyelerinin ve çalışanlarının izin ve diğer yasal prosedürlerinin yerine getirildiğini dile getiren Kendiroğlu,  ”Alanyalı denizci ve üyelerimizin sorunları çözülüyor. Alanya limanında yakın zamanda inşaata başlanılacak. Önümüzdeki mart ayında da hizmete açılacak.”  ifadelerini kullandı.

DTO üyelerine Kredi Garanti Fonu kapsamında düşük faiz oranlarıyla kredi olanağı da sağlandığını kaydeden Kendiroğlu,  2015 ve 2016 yıllarında turizmde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda ihale bedellerinin düşürüldüğünü vurguladı. Kendiroğlu, açıklamasını,  şu şekilde tamamladı:’

‘Tüm üyelerimizle el ele vererek bölgemizde denizcilik sektörünü daha da ileriye taşıyarak üyelerimizin ekonomik gelişimini de üst düzeye çıkarmak istiyoruz. Yeni dönemde de herkesi kucaklayacağımız, herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir yönetim anlayışının temsilcileri olacağız. Üyelerimizden büyük bir teveccüh görüyoruz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin