Teketek Haber

Başoğlu Kablo’da Eğitime Destek Projeleri Devam Ediyor

Başoğlu Kablo’da Eğitime Destek Projeleri Devam Ediyor
01 Ağustos 2023 - 15:24

Başoğlu Kablo Manisa fabrikası, ham madde ve malzeme alımları sonrası atıl durumdaki atıklarını, Manisa Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü beraber yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ile yakıt olarak kullanılmak üzere okullara bağışlayarak, eğitime de katkı sunuyor. Okulların enerji masraflarını azaltan Başoğlu Kablo bağışları, atıkların kontrollü imhası ile çevreci bir örneklik de sergiliyor.

Başoğlu Kablo, Manisa Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş’ın öncülüğündeki proje kapsamında, ham madde ve çeşitli ürünlerin ahşap, ambalaj, palet vb. atıl durumdaki atıklarını, düzenli aralıklarla çeşitli eğitim kurumları ve okullara bağışlıyor.

Atık sorununu çözüme dönüştüren proje ile enerji kullanımını azaltılarak çevreye katkı sağlanıyor. Öte yandan okullara bağışlanan ve yakıt olarak kullanılan atıklar sayesinde, eğitim kurumlarımızın giderleri de belli seviyeler de azaltılmış oluyor.

Okullara yapılan yakıt bağışları, eğitim kurumlarının enerji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılan bağışlardır. Bu bağışlar, okulların enerji faturası ve ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır.Yakıt bağışlarının amacı öncelikle, okulların sıcak su, ısınma ve elektrik gibi enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaktır. Bu sayede öğrenciler, daha konforlu ve güvenli bir eğitim ortamında derslerini sürdürebilir.

Elektrik ve ısıtma gibi olanakların eksik olduğu okullarda öğrenim gören öğrenciler, kış aylarında soğukla mücadele etmek zorunda kalabilir veya temiz sıcak su elde edemeyebilirler. Yakıt bağışları, bu tür sorunları ve maliyetleri minimize etmeyi hedefler. Yakıt bağışlarının amacı sadece enerji ihtiyaçlarını karşılamakla sınırlı değildir. Öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sunma amacı da içerir. İyi bir eğitim alabilmenin temel şartlarından biri, iyi bir fiziksel ortamdır.

Isınma, aydınlatma ve sıcak su gibi temel olanakların sağlanması, öğrencilerin derslere odaklanmalarını kolaylaştırır ve öğrenim performanslarını olumlu yönde etkiler. Yakıt bağışları sayesinde okulların enerji ihtiyaçları karşılanarak, daha verimli bir öğrenme ortamı oluşturuluyor. Yapılan yakıt bağışları eğitim kurumlarının finansal yükünü hafifletmeye hizmet ediyor. Okullar, sınırlı bütçeleri ile birçok ihtiyaçlarını kendi bütçeleri ile karşılamak zorundadır.

Bu durumda yakıt giderleri öğrencilerin eğitimine ayrılacak kaynakların azalmasına neden olabilir. Yakıt bağışları sayesinde okullar daha fazla kaynağı eğitim materyallerine, teknolojik ekipmanlara, öğretmen eğitimine ve daha birçok önemli projesine odaklanarak, kısıtlı kaynaklarını verimli kullanma imkanına kavuşabilir.

Kablo sektörünün köklü kuruluşu Başoğlu Kablo; tüm dünyada üstün kalitesiyle takdir edilirken, ülke ekonomisine yaptığı yatırımları ve geleceğe vizyoner bakış açısıyla yaklaşan, sosyal sorumlu projeler üretmenin tüm yurttaşlar için öneminin farkındalığıyla örnek olan endüstri kuruluşlarının başında geliyor.