Teketek Haber

BAYRAM TATİLİ, TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAYRAM TATİLİ, TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
18 Temmuz 2022 - 9:31

Yoğun geçen bayram tatilini değerlendiren Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü ve BODER Genel Sekreteri Yiğit Girgin, otellerin yüzde yüze yakın bir doluluğa ulaştığını söyledi.

Pandeminin getirdiği iç pazar hareketi, yurtdışı uçuşlarının açılması ve bayram tatili ile birlikte yoğun bir sezon geçirdiklerini kaydeden Girgin, “Geri kalan temmuz dönemi için otellerde yüzde 90 oranında bir doluluk seyri var. Pandeminin getirmiş olduğu iç pazar hareketliliğinin yanısıra bu yıl yurt dışı pazarının da açılmasıyla birlikte, Bodrum nüfusunda bir yoğunluk artışı gözleniyor. Son iki yılın ardından yabancı turistte ciddi bir artış gerçekleşti. Yerli turistin ise yurtdışı tatil yaptığını da biliyoruz. Ağustos ayı içinse hala avantajlı tatil fırsatları yerli ve yabancı turisti cezbediyor” diye konuştu.

İNGİLİZLER BODRUMU SEVDİ

İngiliz turistlerin kente yoğun ilgi gösterdiğini ciddi talep olduğunu dile getiren Yiğit Girgin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yabancı turistte uzun süredir Bodrum özlemi vardı. Özellikle İngiliz pazarından ciddi bir talep var. Öte yandan Bodrum-Milas Havalimanı Haziran sonu rakamlarına baktığımızda; yurt dışından 275 bine yakın yolcu geldi. Bir önceki sene ise bu rakam 93 bin civarındaydı. Deniz yolu taşımacılığına baktığımızda da 65 binin üzerinde haziran sonu itibarıyla yabancı turist geldi. Bir önceki yıl, bu rakam 761 civarındaydı. Birçok tatil alternatifinin yer aldığı Bodrum’a herkesi bekliyoruz”