Teketek Haber

Bİ’ DÜNYA UMUT, TÜRKOĞLU’NDA GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

Bİ’ DÜNYA UMUT, TÜRKOĞLU’NDA GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR
29 Nisan 2019 - 8:46

“Bi” Dünya Umut ” üyeleri Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde devam ettirdikleri etkinliklerle vatandaşların gönüllerini feth ediyorlar.

“Bi” Dünya Umut ” topluluğu gönülleri çeşitli Türkoğlu ilçesine bağlı Murat Çakıroğlu ilk ve orta okulunda birbirinden farklı etkinlikler yapıyorlar. Tüm köy halkının davetli olacağı bir program düzenleyerek tiyatro, açık hava sineması gibi etkinliklerin yanında sınıf içi yapılıyor. Platform üyeleri beş gün boyunca Çakıroğlu İlk ve Orta Okulu öğrenci ve velileri ile birlikte vakit geçiriyorlar. 26 Nisanda Türkoğlu ilçesine gelen platform üyeleri Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan, Çakıroğlu İlk ve Ortaokulu Müdürü Özgür Kiraz, Çakıroğlu Muhtarı Mustafa Güneş, Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Türkoğlu ilçesindeki gezinin ardından Çakıroğlu İlk ve Orta Okuluna gelen “Bi” Dünya Umut ” topluluğu gönülleri öğrenciler tarafından lalelerle karşılandı. Okuldaki etkinliklere vakit geçirmeden başlayan gönüllüler kütüphane boyama ve düzenleme, okul ve sınıf iyileştirme çalışmaları, boyama etkinlikleri, öğretici oyunlarla öğrencilerle vakit geçirdiler. Program boyunca köyde ailelerle kalacak olan gönüllüler velilere çocuk eğitimi hakkında bilgi veriyorlar.

Renk Şölenine Davetlisiniz

30 Nisan Salı günü yapılacak olan “gökyüzü boyama (color-up)”, kütüphane açılışı ve diğer etkinliklere tüm vatandaşlar ve basın mensupları davetlidir.