Teketek Haber

BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM…

BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM…
15 Haziran 2022 - 16:41

BENDE BAŞKA BİR HAVA VAR…
Snoop Dogg ile düet yapacağım…

Beyonce ve Ebru Gündeş bende Number One’dır…

Çıkardığı ‘Yıldız’ ve ‘Bodrum Masalı’ şarkılarıyla beğeni kazanan sesinin yanı sıra güzelliğiyle de dikkat çeken Türk Popunun son gözde isimlerinden Barbie lakaplı Nihan Çelik ile Serdar Ortaç ile bir araya geldiği ve düet yaptığı yeni projesini “Fırtına” yı, hayallerini ve kendisini konuştuk.

-Sizi tanıyabilir miyiz neler yaptınız bugüne kadar?
Doğma büyüme Almanya. Almanya’dan, Türkiye’ye dönüş yaptık. Küçüklüğümden beri müziğe aşığım diyebilirim. Hep şarkıcı olmak istedim. Almanya’da İngilizce şarkı söylemeye başladım. Orada birkaç projem oldu. Sonrasında Türkçe şarkı söylemeye karar verdim ve
Türkiye’ye vatanıma geri geldim. Aynı zamanda ülkemi çok sevdiğim için burada yaşamaya da karar verdim. Milliyetçi ruhla hareket ederek müziğimi burada yapmaya karar verdim. Ama gidip geliyorum.

-Müzik aşkı nasıl doğdu ailede müzisyen var mı?
Aileden diyebilirim. Babam müzisyen annemde koroda şarkı söylerdi. Bende müzik yapmalıydım. Başka bir şey yapamazdım.

-Almanya’da İngilizce şarkı söylemeniz dünyaya açılmanız daha kolay olabilirdi… Neden Türkiye’de müzik yaparak yol almak istediniz?
İngilizce Türkiye’de olmayacağını düşündüm. Türk müziği dinleyerek büyüdüm. Ama ilerde İngilizce projeler yapacağım. Önceliğim ülkem.

-Serdar Ortaç’la nasıl tanıştınız?

Bizi prodüktörüm bir araya getirdi. Zaten çok yakından severek talip ettiğim müziğini severek dinlediğim bir isimdi. İlk stüdyoda buluştuk. Yıllarca televizyonda gördüğüm ekrandan bana geçen enerjisi karşılaştığımızda da geçti.

-Serdar Ortaç’la çalışmak nasıl?

Benim için büyük keyif. İşini hakkıyla yapan müzik piyasasının nabzını iyi bilen bir müzisyen. Hayatım boyunca unutamayacağım bir anı. Yeni çıkan bir şarkıcının otobiyografisinde Serdar Ortaç ile anılmak ne kadar önemli. Şanslıyım…

-Bu düet hayli sevildi devamı gelir mi?

Nihan Çelik feat. Serdar Ortaç “Fırtına” çıktığı an itibariyle dijital müzik marketlerin listelerinde ilk sırada yer aldı.  Yorumları okuyorum elimden geldiğince herkes o kadar güzel şeyler yazmış ki. Ben yine Serdar Ortaç ile çalışmak isterim. Prodüktörüm konuşuyor. Biz sevdik bu iş birliğini dinleyici de sevdi. Sanırım yine bizi bir arada göreceksiniz.

-Serdar Ortaç sizinle ilgili iltifatlar ediyor… Bu ikili sahneye taşınır mı?

Planlanmış bir konser var. İlk önce ben bir Serdar Ortaç konserinde sahnesine misafir olacağım. Sonrasında alınmış konserler var. Aynı konserde ayrı ayrı sahne alacağımız işler var. Belki o sahnelerde de düetimizi okuruz. Bizim ki uzun soluklu bir iş birliği dediğim gibi.

-Kendinizi nerede hayal ediyorsunuz?
En büyük hayalim şu anda Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda konser vermek. Aynı zamanda dansta da çok başarılıyım. Büyük bir şovla çok güzel bir konser vermek istiyorum. Kliplerimde de dans çok görüyorsunuz. İmajımla oynamayı da çok seviyorum. Bunu sahnede de göstermek istiyorum. Türkiye’de dansı eksik buluyorum. Türkiye’de dans edip şarkılarımla bir numara olmak istiyorum. Tabii ki en iyi benim demiyorum ama bazı eksiklikleri tamamlamak istiyorum. Ben bambaşka bir şey yaratmak istiyorum sahnede.

-Hangi sanatçıları beğeniyorsunuz?
Edis’i çok başarılı buluyorum. Hadise’yi beğeniyorum.

-Son dönemlerde en çok konuşulan isim Gülşen desem. Sizce şarkılarımı kıyafetlerimi konuşulmalı?
İkisi de Gülşen bir sanatçı. Popçu hem sesi hem de görünüşü ile konuşulmalıdır. Gülşen şu anda kıyafetleri ile ön planda. Ama hepimiz biliyoruz ki Gülşen çok güzel bir sese de sahip.

-Son şarkınız Bodrum Masalından bahseder misiniz kimlerle çalıştınız?
Bodrum masalında Deniz Durukan’a ait. Yaza doğru yaz şarkısıydı ama ekibim ve ben bu şarkıya o kadar yükseldik ki. Bir an önce çıkarmak istedik.

-Sahnenizde esinlendiğiniz örnek aldığınız kimler var?
Beyonce. Küçüklüğümden beri hayranıyım. Her şeyini takip ederim. O benim en büyük idolüm. Onun gibi olmak istiyorum.

-Müziğin dijital dünya ile evirilmesine değişmesine ne diyeceksiniz?
Bence dijital dünya müzikte avantaj. Aynı andan herkes her şeyi takip edebiliyor. Eskiden sadece televizyonda sanatçıları takip edebiliyorduk.
-Sahnede Dans edip şarkı söylemek çok zordur. Bu performansı korumak için neler yapıyorsunuz?
Spor yapıyorum elbette. Yürüyüş yaparken şarkı söylerim. Nefesimi kontrol altında tutmak için.

-Almanya’dan sonra Türkiye’de yaşamak nasıl. Adapte olabildiniz mi? Direk sanat camiasına içine girmek sizi korkuttu mu?
Açıkçası hayli korktum. Türkiye’de biraz ön yargı var. İlk klibi çektim eleştirildi. Gülşen açık giyince sanat oluyor yeni çıkan biri olunca eleştiriliyor.

-Türkiye’ye döndükten sonra ilk ne yaptınız?
Türkiye’de yaşamak Almanya ile mukayese bile edemezsiniz. Türkiye’nin havası suyu bambaşka. Türkiye’miz çok güzel. Türkiye’de yaşamak hep içimdeydi. Müzik yapmamla alakalı değil. Müzik yapmasaydım da Türkiye’de yaşamak isterdim. Orada doğdum büyüdüm ama bir başkadır benim memleketim. Ayrıca Türkiye’ye ilk geldiğimde kuru fasulye yedim. Buranın kuru fasulyesi bambaşka. Ekmeğinin tadı bile bambaşka.

-Sahnede dansınıza güveniyorsunuz ancak en çok neyinize güveniyorsunuz?
Herkesten daha iyim demiyorum ama farkımı biliyorum. Bende başka bir tarz var. Rakip yoktur herkes kulvarında başarılıdır. Ben sahnede olmayan farklı bir şeyler yapacağım. Bende başka bir hava var.

-Almanya’da neler yapardın?
Okulumu bitirdim. Meslek üzerine çalıştım satış pazarlama üzerine diplomamı aldım. Ama hep müzik hayatımdaydım. Aslen Erzincanlıyız.

-Bundan sonra ki projeler nedir?
Şarkımız çıkacak Sürpriz bir isimle düet çıkacak. Daha büyük bombam ise dünyaca ünlü Snoop Dogg ile düet şarkımız çıkacak yaz aylarında. İmzalar atıldı.

-Günlük hayatınızda neler yaparsınız?
Resim yapmayı çok seviyorum. Spor yaparım.

-En çok kimleri dinlemeyi seversiniz?
Ebru gündeş. Hayranıyım. Çok severim. Türkiye’de onun gibisi yok. Beyonce ve Ebru Gündeş benim için number one!

-Balık burcusunuz?
Özel hayatında sulu gözlüyüm. Ama mesela mesleğimde ciddi ve sert yapılıyımdır.

-Yemek yapar mısınız?
Yemek yaparım tatlıyı çok severim.

-Sevmediğiniz huyunuz?
Çok sabırsızım. Sevmiyorum bu huyumu sevmiyorum.

-En sevdiğiniz huyunuz?
Kimseye küsüp kin tutamıyorum.

-Hayattaki en büyük korkunu nedir?
Sevdiklerime bir şey olmasından korkarım. Beni her şey üzebilir çok duygusal biriyim. Biri bana derdini anlatırsa onunla dert ederim kendime.