Teketek Haber

BÜYÜKŞEHİR’DEN 81 KİLOMETRE YENİ YOL

BÜYÜKŞEHİR’DEN 81 KİLOMETRE YENİ YOL
01 Şubat 2019 - 17:37

İl genelinde yol ağını genişletme çalışmaları kapsamında aralıksız olarak hizmetlerine devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi beş yıllık zaman diliminde sıcak asfalt, sathi kaplama ve stabilize olarak yaklaşık 4 bin 600 kilometre yolda çalışma yaptı.

Cumhuriyet tarihinden bu yana hiç sıcak asfalt görmeyen grup yollarını sıcak asfaltla buluşturan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde 4 bin 600 kilometrelik yolda sıcak asfalt, sathi kaplama ve crs kaplama çalışmaları yaptı.

“Yol medeniyettir” düsturu ile hareket eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasındaki dönemde 81 Kilometre yeni yol yaparak yol ağını genişletti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 2014 yılından bu yana il genelinde başlattığı asfalt kaplama çalışmaları kapsamında Afşin’den Türkoğlu’na kadar 11 ilçede gerek sıcak asfalt, gerekse sathi kaplama gerekse de stabilize olarak çalışmaları sürdürüyor.

Bugüne kadar asfalt bile girmemiş özellikle grup yollarını sıcak asfaltla buluşturan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bölge insanının takdirini kazandı.

Asfalt çalışmaları kapsamında 2014-2019 yılları arasında 1100 kilometre yolu sıcak asfaltla buluşturan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sıcak asfalt serim çalışmalarına sezon sonuna kadar devam edecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sathi kaplama çalışmaları kapsamında il genelinde 1500 kilometre yolu sathi kapladı.

Yeni yol çalışmaları kapsamında 1500 kilometre stabilize yol çalışmalarını tamamlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 500 kilometrelik parke çalışmaları ile il genelinde 4 bin 600 kilometrelik yolda çalışmalarını tamamlayarak halkın hizmetine sundu.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi beş yıllık dönem içerisinde 3 milyon metrekare parke, 150 bin metrekare de bordür döşemesi gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş’ın büyükşehir statüsüne geçmesinin ardından köy statüsünde olan yerleşim alanlarının mahalle statüsü kazanması ile birlikte özellikle grup yollarında çalışmaları sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi halen bu grup yollarında, yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında genişletme, filler serim ve sıkıştırma ve alt yapı çalışmalarına devam ediyor.