Teketek Haber

ÇEKUD’ DEN TÜRKİYE GENELİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

ÇEKUD’ DEN TÜRKİYE GENELİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ
06 Haziran 2022 - 11:54

“Doğanın Dengesini Gözet, Çevreni Koru ve Temiz Tut” Türkiye geneli çevre temizliği

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) tarafından Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında doğanın kirlilikten arındırılarak, tertemiz kalmasına dikkat çekmek için çevre temizliği etkinliği yapılıyor.

ÇEKÜD Bölge Danışmanı KSÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Pak konuya ilişkin yaptığı açıklamada; ÇEKUD olarak Türkiye genelinde birçok örnek ve öncü faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da doğanın kirlilikten arındırılarak, tertemiz kalmasına dikkat çekmek için 4 Haziran Cumartesi günü tüm Türkiye’ de eş zamanlı olarak saat 14.00’ te çevre temizliği etkinliği düzenliyoruz.

Kahramanmaraş’ta da 4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 14:00’te Muhsin Yazıcıoğlu Mesire Alanında “Doğanın Dengesini Gözet, Çevreni Koru ve Temiz Tut” sloganı ile çevre temizliği etkinliği yapacağız, doğada dönüşmesi zor olan çöpleri, kirletici ve atıkları toplayarak çevremize sahip çıkıyoruz. Toplumsal farkındalık için SEN de aramıza katıl diyerek çevreye duyarlı tüm Kahramanmaraşlıları bu etkinliğimize davet ediyoruz.
Çevre konusunda yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi takip etmek ve etkinliklerden haberdar olmak için www.cekud.org.tr sayfamızı takipte kalın. Dedi.