Teketek Haber

ÇİN AŞISININ KORUYUCULUK SÜRESİ

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nden Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Wang Huaqing, Çin menşeili aşılarının koruma süresinin 6 aydan uzun olduğunu açıkladı.

ÇİN AŞISININ KORUYUCULUK SÜRESİ
29 Mart 2021 - 14:44

Koronavirüs salgınına yönelik aşılama çalışmaları devam ederken, Türkiye’nin de kullanımında olan Çin aşısının koruyuculuk süresine ilişkin açıklama geldi. “Aşının koruyuculuğu ne kadar sürüyor?” sorusunun yanıtını Çinli uzmanlar verdi.

KORUYUCULUK SÜRESİ 6 AYDAN UZUN

Pekin’de düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nden Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Wang Huaqing, Çin’de toplam 100 milyondan fazla doz Kovid-19 aşısının kullanıldığını belirterek, aşıların koruma süresinin 6 aydan uzun olduğunu bildirdi.

ÇİN’DE KORONAVİRÜS VAKALARI

Öte yandan Çinli Sinopharm Şirketi Başkan Yardımcısı Zhang Yuntao, Sinopharm’ın daha güçlü bir Kovid-19 aşısı geliştirdiğini ve aşıyla ilgili yurt dışında klinik araştırmalar yapacaklarını söyledi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülke genelinde 8 yeni kovid-19 vakasının tespit edildiği, vakaların hepsinin yurt dışından geldiği bildirildi.