Teketek Haber

CORONA FİLMİ ÇEKECEK

CORONA FİLMİ ÇEKECEK
20 Nisan 2020 - 23:06

Bodrum’da 2 Eylül 2015 yılında cansız bedeni sahile vuran 3 yaşındaki Aylan Kürdi’nin hayatını anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da rol aldığı  filmiyle 73. Cannes Film Festivali’ne katılan bol ödüllü yönetmen Ömer Sarıkaya,şimdi de Coronavirüsü filmini çekmeye hazırlanıyor.

‘Yüce Allah’ın  Son Uyarısı  (Covid-19’)isimli sinema filminin büyük ses getireceğini iddia eden Sarıkaya,’.Bu ne biliyor musunuz?  Corona  Yüce Allah’ın bütün insanlığa göndermiş olduğu  bir  mesajdır  ve kendinize gelin diyor  uyanın. Bu İlahi  mesajı yarı belgesel ve yarı film şeklinde  şimdiden senaryoyu hazırlanmış durumdayım  ve insallah bu haftadan itibaren çekimleri başliyoruz.. Bu film  belgeselin  Yapımcılığını  Almanya’da yaşayan Erdoğan Aşkım  üstlendi.

Hollanda’da yaşayan yönetmen Sarıkaya,daha önce çektiği ‘islamophobia’ filminin de özellikle Avrupa ülkelerinde büyük ses getirdiğini belirten Ömer Sarıkaya, ‘İslamophobia  adlı  film de dünyaya  ve insanlığa olan bir mesajdı tamamen  şefkat ve merhamet  olan bir film konsepti idi  ama maalesef   isminden dolayı kimse bu filmi gösterime sokmadı ve sokmak istemediler.  Özellikle  islmam ülkeleri  oralı bile olmadılar .. Geçen sene Cannes film festivali’nda gösterime koyduk  ayrıca bu filmde   38 ülkeden tanınmış isimlerin rol aldığı aldılar hiç bir kuruş bile almadılar.’dedi.