Teketek Haber

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A “BEN TÜRKİYE’YİM” ŞİİRİNİ OKUMAK İSTİYOR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A “BEN TÜRKİYE’YİM” ŞİİRİNİ OKUMAK İSTİYOR
28 Şubat 2018 - 11:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin Kahramanmaraş il kongresinde yanına çağırdığı 6 yaşındaki Amine Tıraş, o anda heyecanlandığını, çok istemesine rağmen şiir okuyamadığını belirtti
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Kahramanmaraş il kongresinde yanına çağırdığı 6 yaşındaki Amine Tıraş, çok istemesine rağmen heyecanlandığı için okuyamadığı “Ben Türkiye’yim” şiirini yeniden okumak istiyor.

Tıraş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 15 Temmuz’da darbeci Semih Terzi’yi vurduktan sonra şehit edilen Ömer Halisdemir’i çok sevdiğini söyledi.

Hafta sonu yapılan AK Parti Kahramanmaraş 6. İl Kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek için gittiğini ve daha önce şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in kabri başında okuduğu “Ben Türkiye’yim” şiirini okumayı planladığını anlatan Tıraş, “Ben şiir okuyacaktım, heyecanımdan okuyamadım. Ben şiiri yeniden okumak istiyorum” dedi.

Anne Memduha Gök ise kızının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük hayranlık duyduğunu, o nedenle kamuflaj giyip kongreye gittiğini söyledi.

Kongre sırasında sahneye davet edilen Amine’nin daha önce de Erdoğan ile görüştüğünü ancak buna rağmen çok duygulandığını anlatan Gök, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’un yıl dönümünde bizi Külliye’ye davet etti. O ziyarette kendisine Kahramanmaraş’a özgü sim kapaklı bir Kur’an-ı Kerim hediye ettik. Geçen cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti’nin Kahramanmaraş il kongresine katılan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, kızımı gördüğünde ‘bak bak orada kim var?’ dediği anda Amine çok duygulandı. Başında Ömer Halisdemir’in beresi vardı. Cumhurbaşkanımız kızım Amine’yi yanına çağırınca sevincinden ağlamaya başladı. İnşallah bir daha görüşebiliriz.”