Teketek Haber

DEVA’YLA KADINLAR İŞ BAŞINA

DEVA’YLA KADINLAR İŞ BAŞINA
01 Temmuz 2022 - 15:16

DEVA Partisi Genel Merkez Kadın Politikalarının hazırladığı “ İŞ BAŞA DÜŞTÜ” Proje Eğitim videolarının tanıtımı Kahramanmaraş İl Binasında gerçekleştirildi.

DEVA Partisi, ekonomik zorlukların yaşandığı bu zor günlerde kadını desteklemek, girişimci gücünü ortaya çıkarmak üzere ‘’İş Başa Düştü’’ projesini yaşama geçirdi. Kahramanmaraş İl Kadın Çalışmalarının organize ettiği, üye ve gönüllülerinin katıldığı programa İl Başkanı Uz.Dr.İrfan Karatutlu da katılım sağlayarak kadınlarının sorunlarını dinledi.

Konuyla ilgili bilgiler veren ve açıklamalarda bulunan Deva Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Hatice Koç: “Türkiye’nin dört bir yanında projenin eğitim vidolarını kadınlarla buluşturuyoruz. Amacımız; kadına ürettiği fikirleri hayata geçirebilmesi için cesaret vermek, yol göstermektir. Kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, ürettiklerini kazanca çevirebilmeleri için DEVA Partisi ekipleri gayretle çalışmakta, rehberlik etmekte, kadına yol arkadaşlığı yapmaktadır.  Çünkü biz kadının dönüştürücü ve iyileştirici gücüne inanıyoruz.  Onun için de “KADIN VARSA ÇÖZÜM VAR” diyoruz. Kadın; evinde, bahçesinde, tarlasında ürettiklerini nasıl kazanca çevirebileceğini öğrendiğinde ve kendi emeğiyle ürettiklerini satarak ekonomik özgürlüğünü sağladığında geleceğe daha umut ve güvenle bakabilmektedir. Bireysel veya ortaklaşa iş kurmak için yola çıkmış veya yola çıkmayı düşünen, üreten kadınlara bilgi ve cesaret vermek için, DEVA KADINDA Ekipleri olarak Türkiye’nin her yerinde kadınların yanında olacağız. PEKİ NASIL? Her biri alanında uzman gönüllülerimiz tarafından hazırlanan bilgilendirici, öğretici cesaret veren ve yol gösteren sunum ve videolarla, Türkiye’nin her köşesinde bulunan DEVA ekipleriyle, Ekiplerimizi destekleyen uzmanlarımız ile, hep birlikte anlatıyor, kadını destekliyoruz. Hızlı bir eğitim süreci sonunda, kadın evinde, bahçesinde tarlasında kendi el emeği ürünlerini değerlendirebilecek güce kavuşacaktır. Videolarımızda Neler Var? 40 video ile; Mikro Kredi nasıl alınır? Girişimcilik Nedir?

Kooperatif Nasıl Kurulur? E-Ticaret Nasıl Yapılır? Dernek Nasıl kurulur? Bu bilgilerin içerdiği videolardan daha çok kadının istifade etmesini sağlayacağız. Bu videoları da youtube kanalımıza yükleyeceğiz.” diyerek sölerini tamamladı.