Teketek Haber

DİJİTAL ORTAMLARDAKİ VARLIĞIMIZ SİBER SİGORTA İHTİYACINI ARTIRIYOR

DİJİTAL ORTAMLARDAKİ VARLIĞIMIZ SİBER SİGORTA İHTİYACINI ARTIRIYOR
06 Haziran 2022 - 17:09

Değişen ve dijitalleşen dünyada siber riskler hem bireyler hem de kurumlar için gün geçtikçe önem kazanan bir gündem konusu. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı son verilere göre bir önceki yıl %79 olan 16-74 yaş grubundaki bireylerde internet kullanım oranı, 2021 yılında %82,6’ya ulaşmış durumda. Teknolojiyi kullanma kapasitesi arttıkça hem siber risklerin gerçekleşme oranının hem de varlığına yönelik farkındalığın arttığına dikkat çeken Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, sigortanın önleyici özelliğini vurgulayan siber güvenlik sigortalarının günlük hayatın sürekliliğini sürdürebilmek için büyük önem taşıdığını belirtti.

Dijitalleşme sürecinde ilerledikçe hayatımızın her noktasında varlığını gösteren internet kullanımı, siber riskleri de beraberinde getiriyor. Yapılan küresel araştırmalar ve sektörel öngörüler siber sigortaların tüm dünyada pazar payının gün geçtikçe artacağını gösteriyor. Siber güvenliğe yönelik yatırımların büyük ölçüde, bir siber saldırı deneyimi doğrultusunda tetiklendiğine dikkat çeken Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan “Sigorta sektörü yıllar içerisinde ulaştığı prim hacmi, yatırım ölçeği ve daha da önemlisi kişisel ve ticari riskleri karşılaması sebebiyle ekonominin önemli bir bileşenidir. Yani sigortanın ana odağı bireylerin, toplumun ve iş hayatının devamlılığını korumaktır. Bu sebeple kapsamlı olduğu kadar risk önleyici ürünlerin günümüz şartlarında önem kazandığını düşünüyorum. Siber güvenlik sigortaları ise son iki yıldır sıklıkla karşılaştığımız kimlik sahtekârlığı, hırsızlığı ve şifre çalınması gibi dijital risklere karşı koruma sağlamaktadır.”

SİBER DÜNYADA ÇİFT KORUMALI HASAR ÖNLEME

Ray Sigorta’nın bu alandaki ihtiyaca yönelik geliştirdiği Cyberella Siber Güvenlik Sigortası, siber dünyada çift korumalı hasar önleyici hizmetleri sayesinde müşterilerin kendilerini özgür ve güvende hissetmelerini sağlıyor. Siber sigortalar ve Cyberella ürünü ile ilgili olarak Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan “Bir risk gerçekleştikten sonra maddi olarak sağlanacak desteğin yanı sıra söz konusu riskin gerçekleşmemesi için alınacak önlemler de sigortanın kapsamındadır. Finansal riskleri işletmelerden ve bireylerden uzaklaştırarak dayanıklılıklarını artırabiliriz. Biz Ray Sigorta olarak, önleyici çözümler oluşturarak müşterilerimizin herhangi bir kayıp yaşamadan yollarına devam etmelerini hedefliyoruz. Cyberella ile günlük hayatımızda haberimiz olmadan internette adımıza işlem yapılmasından kaynaklı uğrayacağımız maddi kayıplar ve hukuki sorunlar nedeniyle oluşabilecek tazminat taleplerini güvence altına alıyoruz. Tekliften satış aşamasına kadar sadeliği ve rekabetçi fiyatlarıyla öne çıkan ürünümüzün erişimi oldukça kolay ve pratik. Bu sayede piyasaya sürüldüğü günden beri büyük bir talep görüyor.” dedi.

CYBERELLA İLE SİBER RİSKLER RAY SİGORTA GÜVENCESİ ALTINDA

Gerçekleşebilecek risklere karşı kişilerin son derece savunmasız hissettiği bu alandaki ihtiyacı karşılamaya yönelik Ray Sigorta’nın geliştirdiği Cyberella Siber Güvenlik Sigortası kapsamında, kimlik hırsızlığına yönelik olası bir mağduriyet durumunda konusunda uzman profesyoneller tarafından süreç çözümlenene kadar poliçe sahiplerine her konuda danışmanlık veriliyor. Ürünle birlikte sunulan Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti ile poliçe süresince sigortalıların kişisel verileri 7/24 internet üzerinde taranarak güvenlik sağlanıyor. Sigortalıları potansiyel siber saldırılardan koruyan poliçe, aynı aile içerisinde 5 kişiye ait PC, Mac, telefon (iOS, Android) cihazların içindeki kişisel bilgilere yönelik saldırılara virüs koruma yazılımını ücretsiz olarak sunuyor. ATM’de ya da ATM’den dönerken yaşanabilecek gasp ya da kapkaç olaylarına karşı da teminat sağlayan Cyberella Siber Güvenlik Sigortası, kimlik çalınması veya kaybolması durumunda; kimlik yenilenmesi için harç ve kart ücretlerinin yanı sıra gazeteye verilecek zayi ilanları da poliçe kapsamında karşılanıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin