Teketek Haber

Egepol International’a Uluslararası Kalite Sertifikası

Egepol International’a Uluslararası Kalite Sertifikası
03 Temmuz 2024 - 12:33

Egepol Hastaneleri bünyesinde faaliyet gösteren Egepol International, dünya çapında kabul gören bağımsız akreditasyon kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından verilen uluslararası kalite sertifikasını almaya hak kazandı.

Türkiye’de JCI belgesini alan sayılı hastaneler arasında bulunmaktan ötürü gurur duyduklarını belirten Egepol Hastanesi Kurucu Başhekimi ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nuri Nasır, bu başarının, her kademedeki Egepol ekibinin gösterdiği çabanın bir sonucu olduğunu söyledi.

14 ay süren bir akreditasyon süreci yaşadıklarını kaydeden Nasır, “Bu sürecin sonunda hasta güvenliği, hizmet kalitesi, teknik altyapı ve personel hizmetlerimiz, uluslararası standartlarla profesyonel bir ekip tarafından değerlendirildi” dedi.

ULUSLARARASI KALİTE STANDARTLARINA SAHİBİZ

JCI sertifikasının dünyanın her yerindeki hastaneler için belli bir kalite standardını ifade ettiğine dikkat çeken Dr. Nuri Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu aynı zamanda sağlık turizmi açısından da bir güven belgesi niteliği taşımaktadır. 3 yılda bir yeniden değerleme ve resertifikasyon programı uygulanır. Yıllar önce hastane yönetimi eğitimi alırken edindiğim bilgiler ışığında Egepol Hastanesi’nin altyapısını JCI standartlarına uygun şekilde tasarlamış ve yaşama geçirmiştik. Bu altyapı bize sertifika sürecinde çok yardımcı oldu. Sağlık alanında tüm dünyadaki en prestijli sertifikalardan olan JCI’ın akreditasyon sürecini Egepol Ailesi olarak özveriyle tamamladık. Çalışanlarımız gruplar halinde toplanıp bir çok eğitim aldı. Aralık 2022’de başladığımız JCI yolculuğu normalde 24 ay gibi bir sürede tamamlanması gerekirken, biz 14 ayda bu süreci tamamladık. Hem çalışanlarımızın hem de hastalarımızın en kaliteli ve güvenli sağlık hizmetlerini alabilmesi ve sürdürülebilir bir çalışma sistemi için bu adımları attık”

SAĞLIK TURİZMİNDE GÜVEN VEREN BİR SERTİFİKA

Özellikle sağlık turizmi konusunda hizmet veren Egepol International Hastanesi’nin aldığı JCI sertifikasının yurt dışındaki hastalar için de önemli bir güven unsuru olduğuna dikkat çeken Dr. Nuri Nasır, şöyle devam etti: “Bu belge uluslararası geçerliliğe sahip. Yurt dışında tedavi olmak isteyen bir herhangi bir hasta JCI web sitesine girerek akredite olan hastaneleri görebiliyor ve oradan seçiyor. Hangi branşlarda tedavi görmek istediğine karar verebiliyor. Bu belge, kurumların hasta güvenliği, klinik performansı, tıbbi cihazların yönetimi, çalışanların eğitimi ve kalite yönetimi gibi alanlarda yüksek standartları karşıladığını gösteriyor. Egepol Hastaneleri’nin deneyimli insan kaynağı ve teknolojik donanımıyla birlikte sağlık turizmi konusunda da önemli bir altyapıya sahibiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”

EGEPOL AİLESİNİ KUTLADI

Egepol Hastaneleri’ne gelerek incelemelerde bulunan JCI Bölge Direktörü Dr. Murat Küçükkaya Dr. Nuri Nasır ve hastane yöneticilerini ziyaret ederek JCI sertifikasını verdi.

Düna çapında sağlık alanındaki standartların yükselmesinin önemine işaret eden Dr. Murat Küçükkaya da, “Yurt dışında görev yaptığım için, Türkiye’de bir kurum JCI sertifikası aldığı zaman ülkem adına büyük bir mutluluk duyuyorum. Çünkü sağlık sektörü çok önemli ve hata kabul etmiyor. Tıbbi hatalardan ötürü dünya genelinde birçok kayıp yaşanıyor. Sağlıkta belli bir hizmet altyapısı ve kalite standardını oluşturmak için atılan adımlar artık çok daha önemli. Sağlık çalışanlarının aldığı eğitimler ve sistemsel yapının devamlı bir gelişim ve yenilenmeye ihtiyaç var. Çünkü özellikle sağlık alanındaki teknoloji baş döndürücü bir hızla ilerliyor. Bu akreditasyonla birlikte sürdürülebilir kalite standartları da belirlenmiş oluyor. Üst yönetimler buna inanmıyorsa çalışanların kabul etmesi de zor. Fakat burada herkesin bu işe sahip çıktığını ve bir aile bilinciyle omuz omuza çalıştığını görmek çok gurur verici. Gösterdiğiniz çabanın sonunda elde ettiğiniz bu sertifika için hepinizi tebrik ederim” diye konuştu.