Teketek Haber

Ekonomi reform paketine iş dünyasından ilk mesaj

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ‘Ekonomi Reformları ‘nı değerlendirdi.

Ekonomi reform paketine iş dünyasından ilk mesaj
12 Mart 2021 - 17:51

Reformların öz olarak yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temeline dayandığını belirten ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere ‘güçlü ve kaliteli büyüyen bir Türkiye’yi göreceğiz dedi. Küçük esnaflara yönelik vergi muafiyetini de çok yerinde bulduklarını belirten Aydın, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a esnafımız adına çok teşekkür ediyorum dedi. 

ASKON Genel Başkanı Aydın konuya ilişkin şunları söyledi;

Ekonomi reformu çalışmaları öz itibarıyla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde üretimde verimlilik sağlanarak potansiyel büyümeyi hedefliyor. Kurumsal yapının güçlendirilmesi, yatırımların teşvik edilmesi, iç ticaretin kolaylaştırılması, rekabet politikaları, piyasa gözetimi ve denetiminin reforma dahil edilmiş olması çok geniş kapsamlı bir çalışma olduğunu gösteriyor. Ayrıca  küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti ve beyan yükümlülüğünün kalkması bu zor günlerde güzel bir hediye oldu.  Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a esnafımız adına çok teşekkür ediyorum. Yeni reformlar ile güçlü ve kaliteli büyüyen bir Türkiye’yi hep birlikte inşaa edeceğiz. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.