Teketek Haber

Energon’un Uluslararası Pazardaki Yeni Yüzü: Asterion Battery

Energon’un Uluslararası Pazardaki Yeni Yüzü: Asterion Battery
29 Haziran 2022 - 16:48

Motosiklet aküleri ve enerji depolama çözümleriyle dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Energon, lokomotif markası Delta Battery’yi uluslararası pazara “Asterion Battery” olarak taşıma kararı aldı. Delta markası altındaki tüm ürün seri ve modellerin, Asterion Battery markası altına taşınma sürecinde olduklarını ve geçişin yaklaşık %80 oranında gerçekleştiğini belirten Energon Türkiye Ülke Müdürü Can Yaşar, sadece 2 yıl içerisinde 21 serilik ürün portföyü ile 26 ülkede Asterion Battery olarak yer aldıklarını açıkladı.

“Energon’un yangın ve güvenlik sistemlerinden, telekomünikasyon uygulamalarına; veri merkezlerinden endüstriyel tesislere kadar uzanan, daha önce Delta markası ile tanıdığınız tüm ürün serileri, aralarında hiçbir model adı ya da performans farkı olmaksızın artık Asterion Battery adıyla uluslararası pazarda yer alacak.” diye belirten Can Yaşar, bu geçiş sürecinin 2022 sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Energon, enerji depolama çözümlerinin yanı sıra projelerin ihtiyaçlarına yönelik mühendislik, proje ve enerji danışmanlığı gibi hizmetler de veriyor. Rusya, Belarus, Kazakistan, Güney Afrika ve Türkiye’de iştirakları bulunan Energon, dünya genelinde yüzlerce noktada iş ortaklarına kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Energon; Asterion Battery, Asterion Xpert, Asterion LI-ION Series, Asterion Solar Series, Delta Battery, Delta Xpert, Delta LI-ION Series, Delta Solar Series, Security Force, Red Energy, SmartWatt, Optimus, Boctoc Pro, BattBee ve Revolter markalarının da sahibidir.