Teketek Haber

ERDEMLİ’DE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

ERDEMLİ’DE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
26 Aralık 2018 - 11:26

Erdemli Belediyesi ile TEMA Vakfı Erdemli Gönüllü Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği “Erdemli’yi Yeşillendiriyoruz” projesi kapsamında ilçe merkezinde 5 bin fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, görevde oldukları 10 yıl boyunca daha yeşil, daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Erdemli için çalıştıklarını söyledi.

TEMA Vakfı Erdemli Gönüllü Temsilciliği ile başlattıkları proje kapsamında ilçe merkezine kendi yetiştirdikleri 5 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını aktaran Tollu, “Eskiden limon ağaçlarının bulunduğu alanlar günümüz şartlarında beton yığınına dönüştü. Biz de yeniden yeşil Erdemli’yi oluşturmak için sokaklarımıza fidanlar dikiyoruz.”

Erdemli Tema Gönüllü Temsilcisi Murat Başer de “Türkiye çöl olmasın” sloganıyla gelecek nesillere daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Erdemli bırakmayı amaçladıklarını belirterek, gelişen teknoloji ve betonlaşan kentin getirdiği olumsuzluklardan ağaçlandırmayla kurtulmayı ve sürdürülebilir bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibi ile öğrenciler ve öğretmenler fidanları dikti.