Teketek Haber

GAMZE VARLIK İMZALI KAYBOLUŞ OKURLA BULUŞTU

GAMZE VARLIK İMZALI KAYBOLUŞ OKURLA BULUŞTU
08 Temmuz 2022 - 12:07

Gamze Varlık imzalı Kayboluş, yaşamı ve en çok da varoluşunu sorgulayan bir kadının duygu yüklü hikâyesi. Benice, hayatını rahatlık içinde geçiren maddi açıdan hiçbir sıkıntı yaşamamış bir kadındır. Hayatında en büyük karmaşası ise duygular ve onların yönettiği zamandır. Hayallerinden ve okuduğu kitaplardan etkilenerek zihninde toparlanamaz bir bulanıklığı yaşarken çevresindeki insanların onu sürekli hayal kırıklığına uğratmasıyla aklın sınırlarında gezinmeye başlar. Kimsesiz kalma korkusuyla kendisine yapılan hataları her defasında affedip sonunda kendini de kaybeder.

Zihnin hummasında bir tutulmayı anbean yaşarken hiç bilinmeyene dair sonu ve ötesi önceden kestirilemeyen bu serüven sizi; son ana dek her şeyi, en çok da en yakınlarınızı bir kez daha sorgulamanız için hiç fark etmediğiniz bir yere davet ediyor.

Her sabah uyandığım o ev, o oda benim; bana ait, biliyorum. Her şey çok normal. Herkes gibi ben de ça­lışmaya başlıyorum ama ne zaman o bilgisayarın başına geçsem anılarım rüya ile gerçek arasında birbirine ka­rışıyor. Birden gözlerimi burada açıyorum. Ben de iyi olmayı, ben de evime gitmeyi istiyorum. Ben de arabama binmek istiyorum. Ama bambaşka bir yerde uyanmaktan yoruldum. Hâlâ kaçıyorum, farkındayım. Kalemimden dökülmüyor kelimeler, bunu da biliyorum. Ama yavaş yavaş iyi olacağım çünkü iyi olmak istiyorum. En iyi şe­kilde hayatıma devam edeceğim, söz veriyorum kendime.

Gamze varlık, 05.02.1987’de Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Liseyi yabancı dil mezunu olarak bitirdi. Şu an AÖF Maliye Bölümü’nde okuyor. Hedeflerine ulaşmak için günün 18 saatini kullanıyor. Çok çalışmanın amacına ulaşmanın en kısa yolu olduğunu düşünen yazar, evli ve bir kız çocuk annesidir. Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlanan Kayboluş, psikolojik roman türü seven okura, zihnin bambaşka boyutlarına eşsiz bir yolculuk vadediyor.