marmaris tekne turları
GEBERİT, KURUM KÜLTÜRÜNE DEĞER KATACAK “YETENEKLERİ” EKİBİNE KAZANDIRIYOR « Teketek Haber

Teketek Haber

GEBERİT, KURUM KÜLTÜRÜNE DEĞER KATACAK “YETENEKLERİ” EKİBİNE KAZANDIRIYOR

GEBERİT, KURUM KÜLTÜRÜNE DEĞER KATACAK “YETENEKLERİ” EKİBİNE KAZANDIRIYOR
18 Ekim 2021 - 22:22

Küresel çapta 50 ülkede 12 binin üzerinde çalışanıyla sıhhi tesisat sektöründe faaliyet gösteren Geberit, ürünlerini sürekli güncelleştirdiği gibi ekibinin gelişimine de büyük önem veriyor. Grup İnsan Kaynakları politikası çerçevesinde globaldeki tüm süreçleri Türkiye’de de bire bir uygulayan Geberit, “yetenek” olarak tanımladığı kişileri bünyesine katarak uzun vadeli başarı hedefliyor. Çalışanlarının gelişimine de değer veren Geberit, bu sayede çalışan bağlılığını en üst seviyeye çıkarıyor.

İsviçreli sıhhi tesisat Geberit, banyolara kattığı değer kadar insanı odak noktasına alarak çalışan bağlılığını da son derece önemsiyor. Grup İnsan Kaynakları’nın global alanda çizdiği insan kaynakları politikasının çerçevesinde Geberit, tüm çalışanlarını ortak değerler etrafında buluşturuyor. Çalışan gelişimine yaptığı yatırımlar sayesinde sektöre farklı bir bakış açısıyla baktığını kanıtlayan Geberit, ortaya çıkan başarıyı tüm ekiple paylaşarak çalışan bağlılığını zirveye taşıyor.

Ekibin gelişimi başarıyı beraberinde getiriyor

Geberit’in insan kaynakları vizyonun tüm dünyada aynı olduğunu belirten Geberit Türkiye Finans ve İnsan Kaynakları Müdürü Ceren Sinem Ertaş, “Geberit; tüm çalışanlarını dürüstlük, alçakgönüllülük, takım çalışması, heyecan ve kendini yenileyebilme yeteneği gibi değerlerin etrafında buluşturabilen bir firma. Bu değerlerin çalışanlar tarafından benimsendiğini ve global bir kurum kültürünün var olduğunu ekibe yeni katılan ve dışarıdan gözlem yapabilen kişilerin geri bildirimlerinden sıklıkla duyuyoruz. Geberit olarak şirketimize uzun vadeli katkı yapabilecek ‘yetenek’lerle çalışmayı amaçlıyoruz.  İşe alım süreçlerimizi de bu bakış açısıyla yönetiyoruz. Dolayısıyla şirketimize aidiyet duygusu yüksek aynı zamanda da Geberit’in kurum kültürüne adapte olabilecek nitelikteki kişilerle çalışmayı tercih ediyoruz. Bu doğrultuda ekibimizin gelişimine büyük önem veriyoruz” dedi.

“Çalışanlarımızı eğitimlere katılmaları konusunda destekliyoruz”

Yetkin kişilerin ekibe katılmasının ardından gelişimlerine de katkı sunmaya devam ettiklerinin altını çizen Ertaş, Tüm pozisyonlardaki çalışanlarımızı gerek kendi iş alanlarında gerekse liderlik, takım çalışması, yabancı dil gibi kendilerine yatırım yapmak istedikleri alanlarda eğitimlere katılmaları konusunda destekliyoruz. Ayrıca Kurumsal İletişim departmanımızla beraber düzenlediğimiz çeşitli etkinlikler ve iletişim çalışmaları ile Geberit’in kurumsal değerlerinin devamlılığını ve çalışan bağlılığını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda her yıl farklı lokasyonlarda yapılan 3 günlük Çalışan Zirvesi, tüm Türkiye’deki ekibimizi bir araya getiren, herkesin katılımıyla yeni fikirler üreterek gelişmemizi sağlayan ve başarılarımızı beraber kutladığımız bir organizasyon olarak öne çıkıyor” diye konuştu.

Stajyerlikten yöneticiliğe uzanan “yetenek” yolculuğu

Geberit’in stajyerlere de büyük önem verdiğinin altını çizen Ertaş, hem Türkiye ofisinde stajyerlerin kariyerlerine Geberit’te devam edebilmelerine yönelik imkanlar sunmaya çalıştıklarına hem de global ofiste kariyerine stajyerlikle başlayıp yöneticiliğe kadar yükselen birçok Geberit çalışanının olduğuna vurgu yaptı. Ertaş“Faaliyet gösterilen ülkelerdeki lokal staj programlarına ek olarak uluslararası staj programı da düzenliyoruz. Geberit Türkiye olarak stajyerimizi ekibimizin bir parçası olarak görüyor, onların profesyonel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Stajyerlerimizle bağlantımızı koparmamaya, onları öğrenim ve iş hayatlarında da takip etmeye çalışıyoruz. Çünkü çalışan bağlılığı genel kurum kültürü ile doğrudan ilişkili diye düşünüyoruz. Bu noktada Geberit, hem globalde hem de Türkiye’de çalışan bağlılığı çok yüksek bir kurum. Günümüzde çalışma hayatındaki farklı kuşakların, tek tek bireylerin çalıştıkları kurumdan beklentileri farklı olabilir. Önemli olan bu beklentilerin hepsinin optimum seviyede sağlanabilmesi, duygusal anlamda çalışanlarla şirket arasında sıkı bir bağ kurulabilmesi” dedi.

 

Geberit Hakkında: Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 29 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 50 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2020 yılında 3 milyar CHF net satış açıklamıştır. SIX Swiss Exchange’de listelenmiş olan Geberit hisseleri 2012’den beri de SMI’da (Swiss Market Index) yer almaktadır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Holzentsorgung Berlin