Teketek Haber

GELENEKSEL 9. FİLO GÜVERCİN FESTİVALİ 24 ŞUBAT’TA

GELENEKSEL 9. FİLO GÜVERCİN FESTİVALİ 24 ŞUBAT’TA
18 Ocak 2019 - 23:10

Büyükşehir Belediyesi ile Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan Güvercin Festivali’nin bu yıl 9.’su düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği tarafından Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde 24 Şubat 2019 Saat:09:30’da  gerçekleştirilecek olan festivalde,  illerden gelecek güvercin çeşitleri yarışmaya katılacak.

Dernek Başkanı Yıldırım Beyazıt da festivalle Kahramanmaraşlılara güvercin sevgisini kazandırmayı  istediklerini belirtti.

Türkiye’de en fazla kuş yetiştiricisinin Kahramanmaraş’ta bulunduğunu anlatan Beyazıt, “Türkiye’nin her yerinden katılımın beklendiği festivale, özellikle Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinden yoğun ilgi gösteriliyor. Festivalimiz sayesinde bir nebzede olsa şehrimizin tanıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Festivalde  Ağ (Buludu), Göv Şamı, Sarı Memerdi, Göv Alaca Bağdadı, Kara Alaca Bağdadı, Kara Nakışlı, Sarı Nakışlı, Kırmızı Alaca Bağdadı, İspir, Kırmızı Nakışlı, Kara Kuyruk Fitilli, Göv Gunifilli, Kırmızı Meverdi, Sarı Alaca Bağdadı, Göv Kuyruk Fitilli, Kara Müseyyid, Göv Nakışlı, Zırhlı Şamı, Sarı Çarşılı, Göv Çarşılı, Kırmızı Çarşılı, Kara Çarşılı kuşları yarışacak.