Teketek Haber

GNC AKADEMİ İLE CNC ALANINDA ÜRETİMİ VE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

GNC AKADEMİ İLE CNC ALANINDA ÜRETİMİ VE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ
20 Haziran 2022 - 11:14

Talaşlı İmalat Sanayi’nde önemli bir güce sahip olan GNC Makina bünyesinde kurulan GNC AKADEMİ, üretim sektörüne nitelikli insan kaynağı kazandırma çalışmaları devam ediyor. CNC operatörlerinin mesleki yeteneklerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitim çalışmaları sektörde ilgiyle karşılanıyor. Bu kapsamda ISO ve Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullar ile iş birliği yapan GNC Akademi, ilk çalıştayını Meslek Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri ile gerçekleştirdi.

GNC Makina’nın, Kurumsal Sosyal Sorumluluk kapsamında özverili çalışmalarla hayata geçirdiği projenin adı ‘Gelecek Nesillere Cesaret’. Gelişen teknolojilerin getirdiği yeni üretim modellerine uyumun anahtarının yetişmiş insan gücü ve bu teknolojiye uygun insan kaynağı olduğunun bilinciyle hareket eden GNC Makina, üretim sektöründeki kalifiye eleman ihtiyacını gidermeye yönelik kolları sıvadı.

GNC Makina, eğitimin temelden başlaması gerektiğine inanıyor ve sistemi temelden güçlendirmek anlayışıyla önce eğitmenleri eğitiyor.

Mesleki eğitimde bilgi ve deneyim eksikliği yaşayan meslek lisesi öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmayı hedefleyen GNC Makina, hem öğrencileri hem de velileri bilinçlendirmeye çalışıyor.

Geleceğin CNC operatörlerini yetiştiren meslek liselerin torna tesviye alanında branş dersi veren ISO’nun ve MEB’e bağlı okulların da desteğini alan GNC Akademi, Meslek Anadolu Teknik Liseleriyle bir program dâhilinde ortak çalışmalar yürütüyor.

ÖNÜMÜZDE KAT EDECEĞİMİZ UZUN BİR YOL VAR

GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, “Doğru iş gücü profilinin sektöre yönelimini sağlamak” amacıyla bu projeyi hayata geçirmek istediklerini söyledi. Seçkin, “Ülkemizde katma değeri yüksek üretim yapılması için üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Sektöre nitelikli eleman yetiştirmek, teknolojik yatırım ve kapasite kullanım düzeyindeki verimliliği artırmak ve otomotivden medikale savunma sanayinden havacılığa kadar hayatın her ortağı olmak istiyoruz” dedi.

GNC Akademi tarafından hem öğretmenlerin hem öğrencilerin mesleki algı, bilgi ve sektör deneyimlerini tazelemek ve artırmak hedefiyle gerçekleştirilen “Vizyoner Mesleki Eğitim Çalıştayı”, Meslek Teknik Anadolu Lisesi Öğretim Görevlileri’nin katılımıyla 11 Haziran Cumartesi günü gerçekleşti. Tam gün süren çalıştayda; mesleki eğitimde okulların imkanları çerçevesinde öğretmen ve öğrencilerin güncel teknolojik bilgi ve deneyim ihtiyaçları tespit edildi.

GNC Akademi Müdürü Soley Agakay, “Talaşlı imalat sektörünün en büyük ihtiyaç noktası; yetişmiş nitelikli operatördür. Biz de bu ihtiyaca yönelik kök sebepleri tespit ederek çözüm üretmeye başladık. Öğretmenden öğrenciye, öğrenciden ailesine kadar uzanan farkındalık ve bilinçlendirme aksiyonlarını sosyal sorumluluk kapsamında ele alarak; makina eğitimi alan ve bu alandan mezun olan çalışan adaylarının kendi mesleklerinde başarılı olmaları için elimizden gelen tüm desteği sağlamaya hazırız.” dedi.

GNC Akademi çatısı altında moderatörlüğünü Çiğli 75. Yıl Metal Makine Teknolojisi Öğretmeni Gürol Değirmencioğlu’nun yaptığı çalıştaya, İstanbul’dan 8 makine teknik öğretmeni, İSO MEİP’ten Çağla Altıntaş, GNC Akademi Müdürü Soley Agakay ve GNC Makina Teknik Servis Takım Lideri İbrahim Mutlu katkı sağladı.

GNC CNC Makina Teknolojileri Hakkında 

Talaşlı imalat sanayinin temel üretim araçlarından takım tezgâhları alanında önemli bir güce sahip olan GNC Makina, 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. GNC Makina, Victor Taichung, Nakamura – Tome, Grob, Romi, Vision Wide, Vonghler ve Lico gibi yüksek hız ve niteliğe sahip CNC makina markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya ve Adana’da bölge temsilcilikleri bulunan GNC Makina tüm Türkiye’de satış ve servis hizmeti de veriyor. GNC Makina, savunma sanayinden otomotive, havacılıktan kalıp ve kalıp endüstrilerine, enerji teknolojilerinden medikal endüstrisine kadar birçok sektöre üretim desteği sunuyor.

Teorik ve uygulamalı online eğitim platformu olan GNC Akademi ile sektörde eksikliği hissedilen uzman operatör yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Eğitim sonunda başarılı olan öğrencileri sertifikalandırarak, iş imkânı sunuyor.

Üretici firmalara üretim yapacakları CNC makinaları temin eden GNC Makina, üretim öncesi ve sonrasında tüm süreçte danışmanlık hizmeti vererek servis hizmeti ve lojistik sağlıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin