Teketek Haber

GÖNÜLLÜ ASKERLİK İÇİN BAŞVURDULAR

GÖNÜLLÜ ASKERLİK İÇİN BAŞVURDULAR
23 Ocak 2018 - 17:30

Kahramanmaraş Platformu üyeleri ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Kahramanmaraş Platformu üyeleri ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dilipak, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla gönüllü askerlik için başvuru yaptı

Kahramanmaraş Platformu üyeleri ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Kahramanmaraş Platformu üyeleri, ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubesi önüne gelerek dua etti.

Dilipak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk milletinin kendi küllerinden yeniden doğan bir millet olduğunu söyledi.

Gönüllü askerlik için dilekçeyle müracaat ettiğini belirten Dilipak, şunları kaydetti:

“‘Sırtlarımızı YPG’ye, PYD’ye yaslıyoruz.’ diyenlere mecliste gerekli cevabı verdik. Onlara sesleniyorum, yaslandığınız yer çürüktür. Bunun da en bariz örneğini biz Afrin’de göstereceğiz ama biz öyle bir milletiz ki daha dün ekranlarda bir askerimize mikrofon uzatıldı ve ‘Ailenize buradan mesajınız var mı?’ diye sorulduğunda askerimizin verdiği cevap ‘Beni kaygı etmesinler, beni düşünmesinler.’ oldu. Yani bizim milletimiz bir yola çıktığı zaman kendisini ailesinden, çocuklarından soyutlayarak gider.”

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis’in Suriye sınırında terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ı hatırlatan Dilipak, “Musa kardeşimiz geçen gün attığı Twitter’ında ‘Biz vatanı sevmeyi şehitlerimizden öğrendik.’ dedi. Biz de ey Musa bu vatanı sevmeyi sizlerden öğrendik, öğrenmeye de devam edeceğiz. Bugün dualarımızla buradayız, gerekirse askere gidebilmek ve Türk ordusunun bir neferi olmak bizim için en büyük şereftir. Burada gönüllü askerlik için dilekçemizi de verdik.” dedi.

Kahramanmaraş Platformu dönem sözcüsü Yusuf Bülbül de Türkiye’nin çok kritik günlerden geçtiğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ümmetin son kalesi Türkiye terör örgütleriyle kuşatılmaya çalışılıyor. Sınırlarımızın ötesinde, ABD ve İsrail tarafından PKK, PYD, DEAŞ eliyle bir terör koridoru oluşturulmak, haritalarını değiştirmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’da bunu başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Zeytin Dalı Harekatı şanlı 15 Temmuz direnişinin sınır ötesinde devamıdır. Bu harekat emperyalizme karşı başlatılmış tarihi bir harekattır, bir dönüm noktasıdır. FETÖ, DAEŞ ve PYD/PKK aynı kurgunun parçalarıdır. 15 Temmuz’da millet meydanlarda nasıl kahramanca tankların önüne yatarak, kurşunlara gövdesini siper ederek bu alçakça işgal girişimi engellediyse, kahraman Mehmetçiklerimizin de Afrin’de bu kirli oyunu bozacağına, terörün kökünü kazıyacağına yürekten inanıyoruz.”

Konuşmaların ardından AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ile Kahramanmaraş Platformu üyeleri gönüllü askerlik için dilekçelerini toplayarak askerlik şubesinde görevli bir subaya teslim etti.