Teketek Haber

İşitme engellilerden Mehmetçik’e videolu destek

İşitme  Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği, TSK’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı  Harekatı’nda mücadele eden Mehmetçik’e destek için klip hazırladı. Klipte  

İşitme engellilerden Mehmetçik’e videolu destek
21 Şubat 2018 - 23:35

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneğinde çalışan  işaret dili eğitmenleri ve tercümanları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na, çektikleri klip ile destek verdi. 

Afrin’de terör örgütlerine karşı mücadele eden Mehmetçik’e destek için  hazırlanan klipte, üzerinde ay-yıldız bulunan beyaz tişörtler giyen işaret dili  eğitmenleri ve tercümanları duygularını işaret diliyle aktardı.

Klipte şu mesajlar verildi:

“Ben işitme engelliyim, duyamam ve konuşamam ama tüm insanlar gibi  kalbim çarpar, kimi zaman burkulur yüreğim, kimi zaman canım yanar. Kimi zamansa  sevinir tüm insanlar gibi. Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan tüm  Mehmetçikler atar bu süreçte, bu sessiz yürekte. Harekatın birinci ayının sonunda  bizler için canını esirgemeyen tüm Mehmetçiklere minnettardır bu yürek ve vatan  uğruna şehit düşen tüm Mehmetçikler içinse gözyaşlarım sel, kalbim mezar  olmuştur. Tüm sessizler sizinle.”