Teketek Haber

İŞKUR 91 bin personel alımı yapıyor! Kimler başvuru yapabilir?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2018 yılında da rekor sayıda personel alımları yapmaya devam ediyor. Birçok pozisyonda alımların devam ettiği ve lise mezunlarının başvuru yapabildiği iş ilanları İŞKUR tarafından yayımlandı. İşte detaylar…

İŞKUR 91 bin personel alımı yapıyor! Kimler başvuru yapabilir?
25 Şubat 2018 - 13:59

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bir çok pozisyonda ve çok sayıda personel alımları yapmaya devam ediyor. İŞKUR’un yayımlamış olduğu ve haberimizde yer alan ilanlara başvuru yapabilmek için lise mezunu olmak yeterli. İşsizliğin arttığı bu dönemlerde İŞKUR, hem binlerce kişiye iş istihdamı sağlayarak hem de kalifiye eleman yetiştirmek üzere ilanlar yayımlamaktadır. İŞKUR tarafından yayımlanan ve en az lise mezunlarının başvuru yapabildiği ilanların toplam personel alım sayısı 91 770 kişi olarak açıklandı. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak? İŞKUR’un yayımlamış olduğu ilana ilişkin detaylar nelerdir?

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

 

 

İŞKUR’un en az lise mezunu personel alımlarına başvuru yapmak için İŞKUR’un resmi sitesinde bulunan e-şube üzerinden üyelik oluşturarak, şahsınıza ait gerekli bilgileri doldurarak giriş yapabilirsiniz. Ayrıca İŞKUR’un bölge ve şube müdürlüklerine şahsen giderek, meslek danışmanları yardımıyla açık iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için tıklayınız…

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

İŞKUR’un şuanda yayımlamış olduğu ilanlarda toplamda 91 bin 770 personel alımı yapılacaktır. Yayımlanan bu ilanlarda  en çok alım yapılan meslek, 23 bin 78 kişi ile beden işçiliği oldu. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak?

– Beden İşçisi   

– Satış Danışmanı / Uzmanı     

– Temizlik Görevlisi     

– Makineci (Dikiş)     

– Reyon Görevlisi 

– Çağrı Merkezi müşteri temsilcisi

– Ön Muhasebesi

– Garson 

– Güvenlik Görevlisi

– Pazarlamacı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin