Teketek Haber

İTÜ Robot Olimpiyatları’nda geleceğin teknoloji liderlerini destekledi

İTÜ Robot Olimpiyatları’nda geleceğin teknoloji liderlerini destekledi
17 Mayıs 2024 - 15:19

Telemecanique Sensors, İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları’nın bronz sponsoru oldu. Şirket, üç gün süren etkinlik çerçevesinde geleceğin robot dünyasını şekillendirecek gençler, akademisyenler ve sektör temsilcileri ile buluşma fırsatı elde etti.

90 yılı aşkın deneyimiyle 20’den fazla ülkede sensör teknolojileri alanında fark yaratan Telemecanique Sensors, geleceğin mühendislerine destek olmak amacıyla sponsorluk çalışmalarına devam ediyor. Son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları’na bronz sponsor olarak katılan şirket, robot alanında çalışmalar yürüten öğrencilerin çalışmalarına katkı sağladı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen etkinlik; heyecan verici yarışmalar, eğitici seminerler ve workshoplarla üç gün boyunca katılımcılara özel bir deneyim sundu.

Gençlerin teknolojiye olan tutkularını desteklemeye devam edecek

Türkiye’nin önde gelen sensör ve otomasyon çözümleri sağlayıcısı olarak gençlerin teknolojiye olan ilgi ve meraklarını çok önemsediklerini vurgulayan Telemecanique Sensors Pazarlama Müdürü Melisa Altuntaş Karanlık; “Her yıl ülkemizin dört bir yanından binlerce lise ve üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin üniversite düzeyinde düzenlenen en büyük uluslararası robot yarışması olan İTÜ Robot Olimpiyatları’nın sponsoru olduğumuz için çok mutluyuz. Şirket olarak teknolojiye ve yeniliğe olan inancımızla geleceğin mühendislerini desteklemek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu heyecan verici etkinlik, öğrencilere teknolojiye olan ilgilerini keşfetme ve geliştirme fırsatı sunuyor. En önemlisi de yaratıcılığı, iş birliğini ve problem çözme becerilerini teşvik eden yarışmalar ile geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine katkı sağlıyor. Bu noktada Telemecanique Sensors olarak, gençlerin eğitimini ve teknolojiye olan tutkularını destekleyerek geleceği şekillendiren her adımda yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.