marmaris tekne turları
KAHRAMANMARAŞ TABİP ODASINDAN PANDEMİ ÖNERİLERİ « Teketek Haber

Teketek Haber

KAHRAMANMARAŞ TABİP ODASINDAN PANDEMİ ÖNERİLERİ

KAHRAMANMARAŞ TABİP ODASINDAN PANDEMİ ÖNERİLERİ
13 Kasım 2020 - 16:05

Dünyada ve Ülkemizde pandemi devam etmekte ve yayılım hızı artmaktadır. Tüm Ülkeyi tehdit eden bu süreçte toplumsal mutabakat ile hareket edilmesi, tüm tarafların görüşünün alınması, mücadelede en ön safta yer alanların temsilcilerinin fikrinin alınması gereklidir.

Kahramanmaraş Tabip Odası olarak sürece katkı vermek isteme, elimizi taşın altına sokma isteğimiz ilgili makamlara resmi olarak iletilmiştir. Önerdiğimiz temsilcilerimize ilgili kurullarda bizim bilmediğimiz nedenlerle görev verilmemiştir.

İŞTE KAHRAMANMARAŞ TABİP ODASININ ÖNERİLER

  • Pandemi süreci dar yönetim anlayışı ile çözülemez. Konusunda liyakatlı kişiler karar süreçlerine dahil edilmelidir. Kahramanmaraş Tabip Odası başta olmak üzere pandemi sürecine katkı verme yetki ve sorumluluğu olan kurum ve kuruluşlar ile istişare edilmelidir.
  • Covid 19 un hızla yayılmasını sağlayan toplu yaşam alanları (pastane, lokanta, cafe vb.) paket servisi dışında süresiz müşteri alımına kapatılmalıdır. Kapalı ortam alışveriş merkezlerine giriş ve süre sınırı getirilmelidir.
  • Tüm sosyal toplantılar (düğün, sünnet, taziye vb. ) engellenmelidir.
  • Fiyasyon çalışmalarındaki organizasyon eksiklikleri giderilmeli, kaybedilen personel motivasyonu tekrar sağlanmalıdır.
  • Uygun binalar pandemi hastanelerine çevrilerek acilen kullanılabilir yatak sayısı artırılmalıdır.