Teketek Haber

“Kahran” cuma vizyonda!

“Kahran” cuma vizyonda!
29 Haziran 2022 - 17:31

Ücra bir Anadolu kasabasına giden Mert’in burada başından geçenler ile intikam arayışındaki Kahran cinlerini odağına alan korku filmi “Kahran” 1 Temmuz cuma vizyona giriyor. Başrollerinde Hande Göktepe, Emre Kumuk, Yakup Sevda, Hilal Yazıcı, Alper Çalıcı ve Berfin Özmeral’in yer aldığı filmin yönetmenliğini Ahmet Yaşar Gümüş üstleniyor.
Korku serilerine hız kesmeden devam eden “Mert Yapım Medya” bu yaz vizyonda birçok korku ile adından sıkça bahsettireceğe benziyor. Filmin genç yapımcısı Mert Ozan Düz filmle ilgili şöyle konuştu: “Tüm projelerimizde her zaman başarıya ve kaliteye odaklı planlamalar yapıyoruz. İzleyicinin keyif alacağı filmler çekmek için çok çalışıyor ve sürekli büyüyerek devam ediyoruz. Tüm izleyicilerimize keyifli seyirler diler; oyuncularımıza, ekibimize ve tabiiki de yönetmenize teşekkürlerimi sunarım..” dedi ve yeni sinema filminlerinin hazırlık aşamasında olduklarını; kısa bir süre içerisinde de setine başlayacaklarını belirtti.
“Kahran”dan iki hafta sonra 15 Temmuz’da, yine Mert Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği korku filmi “Babil-i Cin” gösterime girecek.
Filmin hikayesi:
“Mert, eğitimini yurt dışında tamamlamasının ardından Türkiye’ye geri döner. Ücra bir Anadolu kasabasına gidecek olan Mert, dinlenmek için ücretsiz konaklayabileceği bir yer arar. Bir uygulama sayesinde iki kızın yanında kalacak yer bulan Mert, kızların dağ evine gittikten bir süre sonra tuzağa düştüğünü anlar.
Mert’i öldürüp bir yere saklayan çete üyeleri, cesedi gömmek için geri döndüklerinde Mert’in cesedini bulamazlar. Bu durum üzerine kaçmaya hazırlanan çete üyeleri, ormanda yalnız olmadıklarını fark eder. İntikam arayışında olan Kahran cinleri oradadır.”