Teketek Haber

KAR NEDENİYLE 600 KİŞİ MAHSUR KALDI

Kayseri yolu, etkili kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

KAR NEDENİYLE 600 KİŞİ MAHSUR KALDI
16 Ocak 2019 - 11:06

Kahramanmaraş Kayseri yolunda  etkili olan kar yağışı  nedeniyle yollar ulaşıma kapandı. Yolda mahsur kalan yaklaşık 600 kişi Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ın gayretleriyle Göksun  ilçesindeki taziye evleri ve öğrenci yurtlarına alındı, belediye tarafından sıcak çorba ikram edildi.

Kahramanmaraş’ta kar  yağışı, özellikle kuzey ilçelerinde ve şehrin yüksek kesimlerinde etkili oldu. yağışının başlamasından kısa süre sonra kapanan ve ekiplerinin çalışmasının ardından kontrollü olarak ulaşıma açılan Kahramanmaraş- Kayseri yolu, akşam saatlerinde tekrar ulaşıma kapandı. Yolun kapalı olması nedeniyle trafik ekipleri Göksun’da araçların Kayseri istikametine gidişine izin vermedi. 12 yolcu otobüsü ile onlarca otomobildeki yolcu geceyi Göksun’da geçirmek zorunda kaldı. Bunun üzerine araçlarda bulunan yaklaşık 600 kişi, Göksun Belediyesi tarafından ilçedeki taziye evleri ile öğrenci yurtlarına yerleştirildi. Ardından vatandaşlara belediye tarafından sıcak çorba ikram edildi.

BELEDİYE BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Göksun Belediye Başkanı , taziye evleri ve yurtlara giderek vatandaşlarla sohbet etti. Yolculara, mevcut durumun güvenli bir yolculuk yapmaya engel olduğu için kendilerini misafir ettiklerini belirten Aydın, “Bütün ekipler aralıksız çalışmasına rağmen olumsuz hava koşullarından dolayı ulaşım imkanı bulunamamaktadır. Şu anda ilçemizde yaklaşık 600 kişi konaklamakta ve güvenli yol imkanı sağlanana kadar da misafir etmeye devam edeceğiz. Belediyemize ait sosyal tesislerimizi ve yatılı okulların pansiyonlarını açtık” dedi.

Vatandaşlar ise Başkan Aydın’a ilgisi için teşekkür etti.