Teketek Haber

LÜLEBURGAZ İNOVASYON MERKEZİ KAPILARINI AÇIYOR

LÜLEBURGAZ İNOVASYON MERKEZİ KAPILARINI AÇIYOR
25 Ocak 2019 - 16:25

LÜLEBURGAZ İNOVASYON MERKEZİ KAPILARINI AÇIYOR

2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak belirleyen Lüleburgaz Belediyesi, 2018 yılını ise İnovasyon ve Tasarım yılı ilan ederek Trakya Bölgesi’nde kurduğu girişimcilik ekosistemini güçlendiriyor. Ektiği girişimcilik tohumlarının yeşererek tüm Türkiye’de dallanıp budaklanmasını hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi, hayata geçirdiği Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’nin (LİMER) kapılarını herkese açıyor.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında inovasyon, tasarım ve girişimcilik alanlarında çok sayıda organizasyona imza atan Lüleburgaz Belediyesi, genç girişimci ve girişimci adaylarını destekleme amacıyla Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’ni (LİMER) kurdu. Sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda yenilikçi bir bakış açısı benimseyen girişimcilere kucak açan LİMER, ülkenin dört bir köşesinden başvuruları kabul ediyor.

LİMER, girişimcilere desteklerini sunmaya hazır

 

Yolculuklarının başındaki girişimci ve girişimci adaylarını sundukları ücretsiz hizmetler ile destekleyen Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER), girişimcilerin kariyerlerinde önemli bir adım atmalarına zemin hazırlıyor. Girişimlere ücretsiz eğitim ve ofis gibi avantajlar sağlayan LİMER kapsamında küresel girişimcilik network’üne erişim, mentorluk, partnerlik, ortak çalışma alanı ve hızlandırma programları gibi hizmetler sunuluyor. Böylelikle girişimcilik ekosistemine yeni oyuncular kazandırmaya hazırlanan LİMER sayesinde genç girişimler büyüyerek güçleniyorlar.

Bunun yanı sıra ekibiyle beraber sakin bir ortamda çalışma imkanı arayan girişimciler, LİMER Camp programıyla çalışmalarına odaklanabiliyorlar. Girişimcilik network’üne dahil olarak ortak paydada buluşabileceği girişimciler ile bağlantı kurmak isteyenleri ise LİMER Nights aktiviteleri bekliyor. Üstelik girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri, LİMER Talks etkinlikleri kapsamında tek çatı altında toplanarak değerli tecrübelerini paylaşıyorlar.

Değerli iş fikirlerine sahip girişimciler, LİMER’in sağladığı avantajlar ile hayallerini gerçekleştirme fırsatı yakalıyor. LİMER kapsamında sunulan ayrıcalıklardan yararlanmayı isteyen girişimci ve girişimci adayları, başvurularını https://limer.info/ adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Hakkında

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak ilan ediyor. 2016 Kadın Yılı ve 2017 Bisiklet Yılı’ından sonra belediye meclisi, temalı yıla özel çalıştaylar sonucunda 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan etti. Lüleburgaz Belediyesi, yıl boyunca inovasyon, tasarım konularında farkındalık yaratma ve girişimcilik ekosistemini destekleme amacıyla çeşitli organizasyonlara imza atmayı hedefliyor.

Daha detaylı bilgi için: http://inovasyonvetasarim.com/

Lüleburgaz Belediyesi Hakkında

“Soyadı kültür olan bir Lüleburgaz” vizyonuyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, toplumun sosyal ve kültürel beklentilerinin karşılandığı, bireylerin kendini geliştirme fırsatı bulabildikleri bir kent yaratmayı hedefliyor. Hizmetlerini yerine getirirken insanların mutluluğunu, sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan Lüleburgaz Belediyesi, yenilikçi projeleriyle benzerlerinden farklılaşıyor.

Daha detaylı bilgi için: https://www.luleburgaz.bel.tr/