Teketek Haber

MAHÇİÇEK “ TÜRÇE İNSANLIĞIN KİMLİĞİDİR”

MAHÇİÇEK “ TÜRÇE İNSANLIĞIN KİMLİĞİDİR”
13 Mayıs 2018 - 14:28

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 12 Mayıs Türk Dil Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Türkçe’nin insanlığın kimliğini belirttiğini ifade ederek, şu sözlere yer verdi.
“Öncelikle gelecek nesillere asimile olmamış, en saf ve temiz haliyle bir dil bırakmamızı temenni ederek, Türkçe’nin insanlığın kimliği olduğunu belirtmek isterim.
Bu noktada da 7’den 70’e herkese sorumluluk düşmektedir. Özellikle göz önünde bulunan, kamuoyunun dikkatini çeken şahısların, sesi duyulan herkesin daha dikkatli olması gerekir. Eğer dilimize sahip çıkmak istiyorsak, önce özümüze, kültürümüze sahip çıkacağız.
Bir milletin kültür ve değerlerini aktaran, anlatan en önemli unsur dilidir. Ve dilimiz gelecek nesillere bırakabileceğimiz en kıymetli, en önemli mirastır.
Türkçe kelime hazinesi ve evrensellik bakımından dünya sıralamasında çok önemli bir noktadadır. Memleketimiz de mirasımıza sahip çıkacak çok önemli ve değerli şair ve yazarlar yetiştirmiştir. Bu konuda inanıyorum ki, özellikle gençlerimiz ve siz değerli basın mensuplarımız gerekli hassasiyeti gösterecek ve bu kıymetli hazinemizi özenle saklayarak, gelecek nesillerimize aktaracaksınız. Türk Dil Bayramını kutluyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”