Teketek Haber

MAHÇİÇEK’TEN DEMOKRASİ NÖBETİNE TAM DESTEK

MAHÇİÇEK’TEN DEMOKRASİ NÖBETİNE TAM DESTEK
16 Temmuz 2018 - 16:23

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kahramanmaraş meydanlarında binlerce vatandaş tarafından anıldı. Kent meydanında 15 Temmuz gecesinde tutulan nöbete Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’te katıldı.

Başkan Mahçiçek 15 Temmuz sabahı güne şehitlik ziyareti ile başlayarak, dualar etti. Daha sonra Ulu Camii önünde şehitler için düzenlenen Mevlut programına katılan Başkan Mahçiçek, saatler 19.30’u gösterdiğinde vatan, millet ve bayrak sevgisi ile demokrasi yürüyüşü gerçekleştiren binlerce kalabalığın ön saflarında yerini aldı. Mehteran takımının öncelik ettiği yürüyüşte binlerce vatandaş birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Kahramanmaraş Müftülük Meydanı’nda başlayan yürüyüş Demokrasi Meydanı’nda tamamlandı. Vatandaşlara Onikişubat Belediyesi tarafından 15 Bin adet Türk bayrağı, meyve suyu ve su dağıtımı gerçekleştirildi. Ardından 15 Temmuz Şehitleri Anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mehter Konseri, Söyleşi ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Kaside, dua ve sala okunmasıyla devam eden programda Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’te yerini alarak, vatandaşlarla sohbet etti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 2. yılında bütün sivil ve resmi zevatımızla birlikte birliğimizi, bütünlüğümüzü ve kardeşliğimizi bir defa daha hem Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize hem de dünyaya göstermiş oluyoruz. Milli iradenin egemen olacağını ve bu iradenin üzerine başka hiçbir egemenliğin olmayacağını vurgulamak istiyoruz.

15 Temmuz bu ülkenin maalesef yaşadığı çok kötü tablolardan biriydi. Allah’a düşmanlar muvaffak olamadılar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi liderliğinde, sevk ve idaresinde o hain darbe girişimi önlendi. Milletimizde dik durdu. Bir millet düşünün ki elinde küçük bir çakısı yokken tankların altına yatıyor. Bir ülkenin insanlarını düşünün ki, hiçbir şey yok sadece sırtında bayrağı tankların üstüne çıkıyor. Milletimizin büyüklüğünün en önemli göstergesi budur. Bu millet Allah’ın yardımı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi gibi bir liderle daha iyi noktalara gelecektir.

Bu ülke bulunduğu konum ile dünyada parmak ile gösterilebilecek, toprakları altın değerinde olan bir ülkedir. Bir diğer avantajımız ise bu ülkede yaşayan Aziz Türk Milletinin topraklarını kendi canından çok sevmesidir. Her ne yaşanırsa yaşansın, bu ülkenin bayrağı inmeyecek, ezanı dinmeyecektir” dedi.

Ayrıca Başkan Mahçiçek konuşmasında “15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi devletinin, milletinin bekası için hayatını kaybeden 249 şehidimizi bu millet, bu tarih unutmayacaktır. 15 Temmuz ruhu her daim yaşatılacaktır” ifadelerine yer verdi.