Teketek Haber

MEHMET GÜRBÜZ “ GURUR DUYACAĞIMIZ BİR ECDADA SAHİBİZ”

MEHMET GÜRBÜZ “ GURUR DUYACAĞIMIZ BİR ECDADA SAHİBİZ”
08 Şubat 2019 - 8:39

Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen bir yasa ile 7 Şubat 1973 tarihinde Maraş’ın “Kahramanlık” unvanı almasıyla ilgili bir mesaj yayımladı. Mesajında “Bir toplumun kendi canını hiçe sayarak, vatanı ve toprağı uğruna gövdesini siper etmesi ve kendini kurtardıktan sonra komşu illerin yardımına koşması tam bir kahramanlık hikâyesidir” ifadelerini kullanan Gürbüz, Türk milletinin zaferlerle dolu geçmişinden gurur duyduğunu ifade etti.

Kurtuluş Savaşı sırasında yaşanan bütün engellere rağmen bıkmadan, usanmadan direniş gösteren Maraşlıların, dillere destan Türk tarihinin bir parçası olduğunu vurgulayan Gürbüz,   “ Her zaman övüneceğimiz, gurur duyacağımız bir ecdada ve geçmişe sahibiz. Maraş halkının 7’den 70’e bir olup, işgalcilere karşı direniş göstermesi ve 5 Nisan 1925 yılında toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, İstiklal Madalyası’nı Maraş’ta fertlere değil, şehir halkına vermesi, bu milletin birlik ve beraberlik hissiyatının değişmeyeceğinin şüphesiz tek örneğidir. Nitekim 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında da milletimiz tıpkı aynı hissiyatla direniş göstermiş, millete, bayrağa, vatana ve devletimize olan inancımızı bir kez daha ispatlamıştır.

Bu anlamlı günde, milletimize eşsiz zaferler kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bağımsızlık ve özgürlük uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum