Teketek Haber

Mercusys MP500 ile Bir Priz Varsa Ağ da Var

Mercusys MP500 ile Bir Priz Varsa Ağ da Var
06 Temmuz 2022 - 14:50

Mercusys, elektrik hattını aynı zamanda interneti taşımayı sağlayan bir hat haline getiren yeni powerline adaptör kitini satışa sundu. MP500 model kit ile evde priz olan her yerde kablo ile ağa bağlanmak mümkün oluyor.

Bütçe dostu ağ markası Mercusys, ev ve küçük ofislerde kablo çekmeden priz olan her yerde kablo ile ağa bağlanmayı sağlayan yeni powerline adaptör kitini satışa sundu. Elektrik hattını aynı anda interneti de taşıyan bir hat haline getiren MP500 ile priz olan her odada artık ağ da var.

İnternete kablo ile erişmek isteyen ama eve ya da ofise kablo döşemek istemeyenler için powerline adaptörler en uygun çözüm. Sadece kablolu ya da hem kablolu hem kablosuz bağlantı sağlayan powerline modelleri bulunuyor. Mercusys’in satışa sunduğu MP500, sadece kablolu bağlantı sağlayan bir model.

300 metreye kadar tek fazlı elektrik hattı olan her ev ya da ofiste kullanılabilen MP500, elektrik hattı üzerinden 1000Mbps hızda aktarım sağlıyor. PC, oyun konsolu, akıllı TV gibi kablo ile ağa dahil olan cihazlar, elektrik prizi olan her yerde yüksek hızla ağa erişebiliyorlar.

Son derece kolay kuruluyor

Powerline adaptörler, genel olarak kurulumu çok basit olan ürünler. Mercusys MP500 de böyle bir model. İki adaptörden oluşan bir kit halinde satışa sunulan üründe adaptörlerden biri modeme bağlanıp elektrik prizine takılıyor. Bu adaptörün işlevi, evin mevcut elektrik hattını aynı zamanda interneti de priz olan her yere taşıyan bir hat haline getirmek. Bu işlem yapıldıktan sonra ikinci adaptör de bir prize takılıp her iki adaptörün üzerindeki eşleştirme (pair) tuşlarına basmak yeterli oluyor. Kurulum bu şekilde tamamlanıyor, başka hiç bir ayar, yapılandırma gerekmiyor. Artık evin ya da ofisin hangi bölümünde internete bağlanmak isteniyorsa ikinci adaptör oradaki prize takılabiliyor. Adaptörlerin üzerinde yer alan Gigabit Ethernet girişine istenen cihaz kablo ile bağlanıp, internete erişiyor. Daha fazla yerde bağlantı gerektiğinde yeni powerline adaptörler ile bu ağı genişletmek mümkün oluyor.

Kablo çekmeden yüksek hızda kablolu bağlantı sağlayan Mercusys MP500 powerline adaptör kitinin tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 58 USD olarak açıklanıyor.(BDS)