Teketek Haber

MUSTAFA ÇAY

04 Şubat 2019 - 17:02
MUSTAFA ÇAY

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde MHP’nin Adana Pozantı Belediye Başkan Adayı açıklandı. Mustafa Çay 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterildi. Peki, Mustafa Çay kimdir, nerelidir?

MUSTAFA ÇAY KİMDİR?

Mustafa Çay, 01 Şubat 1965 Pozantı doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Biriminde Ankara-Diyarbakır ve Adana illerinde 18 yıl boyunca Sertifikalı Terör Uzmanı ve Psikolojik Harekat Uzmanı olarak görev yaptı.

Özellikle Adana ilinde Terörle Mücadele – zararlı alışkanlıklar ve uyuşturucu ile aile içi iletişim konularında 500’ün üzerinde seminer ve konferans vermiş olup, bu konuda çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış 11 makalesi vardır.

2009 SEÇİMLERİNDE POZANTI BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

2004 Yılında Emniyet Teşkilatından yatay geçişle ayrılarak, Adana Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü olan Çay, burada yaptığı çalışmalarla hem belediyecilik alanında kendisini geliştirmiş, hem de gıda güvenliği ve hijyen konularında yaptığı denetimler ve çalışma prensipleri nedeniyle çeşitli Sivil toplum örgütleri ve Kamu Kurum Yetkilileri tarafından Taktir – Teşekkür ve Başarı Plaketleri ile taltif edildi.

2008 yılı sonunda zabıta müdürü olarak emekli olan Çay;2009 yılında yapılan Mahalli idareler seçimlerinde MHP’den Pozantı Belediye Başkanı olarak seçilerek göreve başladı ve halen görevdedir.