Teketek Haber

Muharrem İnce, 15 günde 13 il mitingi yaptı

Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasını 4  Mayıs 2018 tarihinde Birinci Meclis önünden başlatan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnce, 15 günde 13 il mitingi gerçekleştirdi.

Muharrem İnce, 15 günde 13 il mitingi yaptı
19 Mayıs 2018 - 13:19

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu  tarafından 4 Mayıs’ta CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan İnce’nin  mitingleri sürüyor.

Seçim kampanyasını, Ulus’taki Birinci Meclis önünden başlatan İnce,  ilk büyük mitingini memleketi Yalova’da yaptı.

Daha sonra sırasıyla Edirne, Hakkari, Rize, Denizli, Manisa, Konya,  Niğde, Aksaray, Çorum ve Amasya’ giden İnce, 18 Mayıs’ı ise Trakya’ya ayırdı. Dün  Kırklareli ve Tekirdağ’da halkla buluşan Muharrem İnce, Atatürk’ün Samsun’a ayak  bastığı tarih olan bugün de Samsun’da olacak.

Bugün ayrıca Sinop’ta halka seslenmesi beklenen İnce, yarın ise  Osmaniye ve Adana’da miting yapacak.

TOPLAMDA 50 İL MİTİNGİ

Gittiği illerdeki bazı büyük ilçeleri de ziyaret eden Muharrem  İnce’nin, 24 Haziran’a kadar 50 ilde miting yapması planlanıyor.

Muharrem İnce, 21 Mayıs Pazartesi günü Bartın ve Zonguldak’ta, 22  Mayıs Salı günü Düzce ve Bolu’da, 23 Mayıs Çarşamba günü ise Erzincan ve Sivas’ta  olacak.

İnce, 25 Mayıs Cuma günü ise Uşak ve Afyonkarahisar’da miting  düzenleyecek.

LİSTE YARIN NETLEŞECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerinde çalışmaları devam  ederken, milletvekili aday listesi, yarın akşam toplanacak Parti Meclisi’nin (PM)  onayına sunulacak. Yarın ilk olarak Merkez Yönetim Kurulunu toplayacak  Kılıçdaroğlu, akşam 19.00’da ise PM’ye başkanlık edecek. CHP’de tüzük gereği  milletvekili adayları il il PM’nin onayına sunulacak.

Kılıçdaroğlu’nun İzmir ya da İstanbul’dan milletvekili adayı olacağı,  Deniz Baykal’ın ise Antalya 1. sıradan aday gösterileceği belirtildi.

Grup kurabilmesi için Saadet Partisi’nden 5-6 ismin CHP’nin  listelerinden aday olması beklenirken, ayrıca Abdüllatif Şener, Kani Beko,  İbrahim Kaboğlu gibi isimlere CHP listesinde yer verileceği öğrenildi.

CHP’de yarın yapılacak MYK ve PM toplantıları nedeniyle parti genel  merkezinde ziyaretçi kabul edilmeyecek.

BİLDİRGE 24 MAYIS PERŞEMBE AÇIKLANACAK

Partinin yazım çalışmaları devam eden seçim bildirgesi ise 24 Mayıs  Perşembe günü kamuoyuna açıklanacak.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun onayının ardından bildirge, 24 Mayıs  Perşembe günü ATO Congresium’da kamuoyuna açıklanacak. Toplantıda ayrıca CHP’nin  milletvekili adayları da tanıtılacak.

CHP bildirgesinde asgari ücretin en az 2 bin lira olması, taşerona  şartsız kadro, “Aile Sigortası” gibi sosyal devletin güçlendirilmesine yönelik  vaatler yer alacak. Bildirgede, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye  verilmesi, OHAL’in kaldırılması ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir üretim üssü  olmasını içeren “Merkez Türkiye” projesine vurgu yapılacak.

DAHA ÇOK SALON TOPLANTILARINA KATILACAK

Daha çok salon toplantılarına katılması beklenen Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu’nun ise Muharrem İnce’ye destek ve 27. Dönem Milletvekili Genel  Seçimi için partisine oy istemek amacıyla İstanbul, İzmir, Ankara gibi  büyükşehirlerde sınırlı sayıda miting yapacağı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun, İnce ile bazı mitinglere katılması da bekleniyor.