Teketek Haber

ÖGG ALIMI İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından uygulanan Özel Güvenlik Görevlisi sınavının (ÖGG) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Özel Güvenlik 83. Temel Eğitim ve 59. Yenileme Sınavı’nın üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç beklentileri de hız kazandı. Peki, 83. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖGG ALIMI İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR
12 Eylül 2019 - 13:07

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın belirlediği takvim doğrultusunda 83. Dönem ÖGG sınavı 25 Ağustos tarihinde uygulanmıştı. Adayların ÖGG sınavında başarılı sayılması için en az 60 puan alması gerekiyor. Sınavdan geçer not alıp almadıklarını merak eden adaylar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, 83. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ÖGG sınav sonuçlarının 13 Eylül’de açıklanacağını bildirdi.

ÖGG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Özel güvenlik sınav sonuçlarını görüntülemek için adayların TC Kimlik No ile sorgulama yapması gerekiyor. Güvenlik sınav sonucu linkine tıklayan güvenlik görevlisi adayları, sonra “Temel Eğitim Sınav Sonucu” sayfasına yönlendirilerek bireysel sonuçlarını görüntüleyebilecek.