Teketek Haber

OKÇULARIN, ASKERLERE MORAL ZİYARETİ

OKÇULARIN, ASKERLERE MORAL ZİYARETİ
10 Şubat 2018 - 19:55

Osmaniye’de buluşan geleneksel okçuluk dernekleri üyesi okçular, Osmaniye Garnizon ve İl Jandarma Komutanlığına giderek, askerlere moral ziyaretinde bulundu.

Cebelibereket Geleneksek Okçuluk Spor Kulübü Derneği öncülüğünde bir araya gelen okçular, geleneksel okçuluk kıyafetleriyle önce dernek binası önünde toplandı.

“Dünün akıncıları, bugünün komandoları Afrin için ele ele, hep birlikte sefere” pankartı ve ellerinde Türk bayrakları taşıyarak yürüyen okçular, ilk olarak Garnizon Komutanlığını ziyaret etti.

Askeri yetkililer tarafından karşılanan okçular, askerlerle sohbet ederek moral verdi. Daha sonra İl Jandarma Komutanlığına geçen okçular, buradaki askerlerle de bir süre sohbet etti.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Cebelibereket Geleneksek Okçuluk Spor Kulübü Derneği Başkanı Selahattin Arpacı, etkinliklerine destek veren Adana, Elazığ, Kahramanmaraş okçuluk derneklerine teşekkür etti.

Dünün akıncılarını temsilen bugünün komandolarıyla buluştuklarını ve ellerinden geldiğince

onlara moral verdiklerini belirten Arpacı, “Akıncılar nasıl zamanında ileri saflarda savaşların kazanılmasında büyük rol oynamışsa günümüzün komandoları da aynı şekilde akıncı misali ileri saflarda savaşmaktadırlar ve Türk milletinin bekası için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bizlerde onlara moral desteği olmak, dünün akıncıları bugünün komandolarısınız demek için arkadaşlarımızla bu etkinliği düzenledik. Etkinliğimize destek veren çevre illerimizdeki okçuluk okulu ve derneklerine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Elbistan Aplik Okulu ve Okçuluk Kulübü Derneği Başkanı Halil Kozanoğlu da asker olarak doğduğunu ve asker olarak ölmek istediğini ifade ederek, “Bu ruh bizim içimizde var. Bu ruh milletimizin içerisinde var. Bu millet diriliyor tekrar dirilişe geçti.” diye konuştu.