Teketek Haber

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN TEŞEKKÜR KAHVALTISI

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN TEŞEKKÜR KAHVALTISI
07 Temmuz 2018 - 13:26

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 24 Haziran seçimi sürecinde gösterilen üstün gayretler nedeniyle Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda teşekkür etmek amacıyla Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, AK Parti Onikişubat İlçe Teşkilatı Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Başkanları ve basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Programda ilk olarak konuşma yapan Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, 24 Haziran seçimleri sonrası onur duyduğunu belirterek “ Allah hepinizden razı olsun. Bize bu ortamı sağlayan çok değerli Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Beyefendiye huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Onikişubat ailesi olarak bugün hep beraberiz. 24 Haziran gibi çok önemli bir seçim sürecini geride bıraktık. Burada tabi sizlerin de hiç yadsınamaz, çok büyük emekleriniz var. Hem teşkilat mensuplarımız hem de belediye meclis üyelerimiz olarak hepiniz çok büyük emekler verdiğiniz ve 24 Haziran’da bir zaferi daha her birlikte karşıladık. Onikişubat ailesi olarak hem Cumhurbaşkanımıza hem de milletvekillerimiz ve partimize çok büyük destekler verdik. Cumhurbaşkanlığı sisteminde %80 gibi bir oy oranı ile desteğimizi vermiş olduk. Türkiye’de kendi ölçeğinde bulunan ilçeler içerisinde hesaplarımıza göre birinci olduk. Hepinizden Allah razı olsun.

Görgel “ Onikişubat Seçimlerde Alanında Türkiye Birincisi”

420 Bin nüfusumuz ile çok büyük bir ilçeyiz. Milletvekilleri seçimlerimizde %65 oy oranında bir destek verdik. Güçlü bir hükümet, güçlü bir meclis ve akabinde güçlü bir ülke olacağız. Onikişubat ailesi olarak üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra daha çok ve daha iyi çalışacak ve Türkiye’yi gelişmiş ülkeler arasında çok daha iyi konuma getireceğiz.” dedi.

Konuşmasını AK Parti Onikişubat Kadın Kolları ve AK Parti Onikişubat Gençlik Kollarına özellikle teşekkür ederek tamamlayan Görgel, seçim sürecinde yapılan çalışmalardan çok memnun kaldıklarını ifade etti.

Daha sonra kahvaltı programında bir konuşma yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti ailemiz ifadelerine değinerek, Onikişubat Belediyesi’nin Ramazan ayında gerçekleştirdiği 10 bin kişilik iftar programına değinerek, ne kadar büyük olduklarını vurguladı ve birlik mesajı verdi.

Sözlerine çok önemli bir eşiği atlattıklarını belirterek devam eden Başkan Mahçiçek “ Bu ülkeye zarar vermek isteyen hem içeri hem de dışarıdaki düşmanlarımızın tümü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiyi yıkmak için birleşmişti. Eğer ikinci tura kalmış olsaydı, çok büyük karışıklıklar çıkacaktı. Ama bu büyük millet, bu ailemizin öncülüğünde bu oyunu bozdu. Çoklukları mukayese ederken, ölçütleriniz ve kıstaslarınızın olması lazım. Somutlaştırarak konuşacak olursak 52 kg olan bir güreşçi kendisine denk biriyle karşılaştırılmalıdır. Bunu seçime uyarlarsak, Onikişubat’ı 3 Bin, 5 Bin nüfuslu bir ilçe ile mukayese etmemek gerekiyor. 400 ila 450 Bin nüfuslu ilçeler içerisinde hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sizlerin de büyük gayretleriyle Onikişubat ilçemiz birinci oldu. Bu sonucun alınmasında kadın kollarımız, gençlik kollarımız, mahalle başkanlarımız, teşkilatımızın ve meclis üyelerimizin çok büyük emekleri var.” Dedi.

Konuşmasına siyasetin zor bir iş olduğunu belirterek devam eden Başkan Mahçiçek, siyaseti “evinizi, barkınızı, çoluğunuzu, çocuğunuzu bırakıp, sürekli koşacaksınız” ifadeleriyle niteledi.

Son 5 yıl içerisinde yapılan seçimlerde hep koşturduklarını ve muzafferiyete ulaştıklarını vurgulayan Mahçiçek, bundan sonra ki süreçte de her zaman zafere ulaşacaklarını belirtti.

Başkan Mahçiçek yerel seçimlerin de yaklaştığına değinerek, mahalle başkanlarına seçim sürecindeki rekabette kırgınlık yaşanmadan iletişim kurulması gerektiğini belirterek, muhtarlık seçimlerinde hassas davranılması gerektiğini ve belediye seçimlerine olumsuzlukların yansıtılmaması gerektiğini söyledi.

Mahçiçek “ Köy İle Şehir Arasında Fark Bırakmadık”

Göreve geldiği günden bu yanda ciddi yatırımlar yaparak vatandaşa hizmet ettiğini belirten Başkan Mahçiçek, köy ve şehir arasında fark bırakmadıklarını ifade ederek “ Bir belediye 4 yılda 65 Kültür Evi yapabilir mi? Bizim en büyük ihtiyacımız eğitim. Eğer genç nesli arkamıza alamazsak, gelecekte bu ülkeyi yönetecek insanları kazanamazsak, onları bizim idealimize, fikrimize ve misyonumuza uygun hale getiremezsek geleceğimiz iyi olmayacaktır. İşte bunun için 6 beldemize İmam Hatip Okullarını yanlarında yurtları ile beraber inşa ettik. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projemizle 1,5 milyonun üzerinde okuma oranına ulaştık. Her yıl en az 12 ila 15 Bin arasında çocuklarımıza kırtasiye malzemesi dağıttık. Sanayi çıraklarımıza her sene 2-2500 civarı bot ve kaban aldık. Ama bunlar yetmez. Bu işin maddi tarafı ile bir yere varmak mümkün değil. Bu işin manevi dünyasının da farkına varmamız lazım. O çocuklara, düzgün esnaf olmayı, dürüst ve ahilik kavramını öğretmemiz lazım. O zaman onlar haftalığını aldığı zaman yanlış yollara gitmeyecektir. Eğitimle yeni bir nesil yetiştirerek, bu ülkenin daha iyi yönetilmesini sağlayacağız. Fiziki çalışmaları her zaman yaparsınız ama önemli olan bu yapıları kullanabilecek donanımlı insan yetiştirmek. Siz dünyanın en iyi sistemini getirseniz de yönetecek birini bulamadıktan sonra hiçbir anlam ifade etmez.” dedi.

Onikişubat Belediyesi olarak parti teşkilatlarının her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Mahçiçek, teşkilatlar olmadan bir yere varılamayacağını söyledi. Ayrıca Kahramanmaraş’ı el ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha iyi noktalara taşıyacaklarını belirten Başkan Mahçiçek, cümlelerini tamamlarken, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’a düzenlemiş oldukları kahvaltı programına teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Ardından konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ta bu güzel günlere emeği geçen herkese teşekkür ederek, nesiller boyu Osmanlı Devleti’nin yıkılışının acısını çektiklerini, çok zor süreçlerden geçtiğini AK Parti’nin hükümetin başına geçmesiyle birlikte yeni bir dönemin başladığını söyledi. Türkiye’nin şahlanma döneminde olduğunu belirten Milletvekili Kılıç, “ İslam âleminin gelişmesinin, kalkınmasının ve gölgemizin yeniden kaybettiğimiz topraklara düşmesinin mutluluğunu, şerefini ve gururunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İmran Kılıç “ Kahramanmaraş’ta isteyip de alamadığınız, arayıp da bulamadığınız bir hizmet var mı?”

Kahramanmaraş’ın verdiği emeklerin ve desteklerin karşılığını hakkıyla aldığını ve alacağını ifade eden Kılıç,  “ Kahramanmaraş’ta isteyip da alamadığınız, arayıp da bulamadığınız bir hizmet var mı ?” ifadeleriyle dikkat çekti.

Konuşmasında Onikişubat Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Rekreasyon Alan ile ilgili de konuşan Kılıç, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in yaptığı hizmetlerin önemine dikkat çekti. Kahramanmaraş’ın layık olduğu hizmeti aldığını belirten Milletvekili Kılıç, devletin imkânları ölçüsünde Kahramanmaraş’ta yerel yönetimlerin de gayretiyle hiçbir isteğin geri çevrilmediğini söyledi. Milletvekili İmran Kılıç konuşmasını kahvaltı programında birlik ve beraberliği sağladığı için Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ederek tamamladı.