Teketek Haber

PAPERWORK, YAPAY ZEKA ÇÖZÜMLERİ İÇİN PATENT ALACAK!

PAPERWORK, YAPAY ZEKA ÇÖZÜMLERİ İÇİN PATENT ALACAK!
17 Mayıs 2024 - 15:13

200’den fazla sektör katılımcısının bir araya geldiği INTELLIGENCE BUSINESS PROCESS MANAGEMENT SUMMIT, PaperWork ana sponsorluğunda Istanbul’da düzenlendi.

I-BPM SUMMIT kapsamında yaptığı konuşmasında, yakın zamanda AR-GE merkezi olmaya hak kazandıklarını duyuran PaperWork Satış Direktörü Tolga Eşiz, etkinlikte “Başka uygulamalardan PaperWork platformuna kolay geçiş, Migration Süreç tasarım aracı, BMPMAP ve Yapay zekâ çözümleri” hakkında bilgi verdi.

Yapay Zekaya Ciddi Yatırım Yapıyoruz

İş akışı ve doküman yönetimi çözümleri ile işletmelerin dijital dönüşümlerini destekleyen PaperWork’un artık bir yapay zeka firması olduğunu belirten Tolga Eşiz, üç yıldır düzenli olarak yapay zekaya ciddi yatırım yaptıklarına dikkat çekti. Ayrıca; “Hedefimiz yeni çıktığımız üç tane yapay zeka çözümümüzle patent başvurusu yapmak. İlgili ön hazırlıklara başladık.” şeklinde bilgi veren Eşiz şu açıklamalarda bulundu:

“PaperWork BPM, aktarım (migration) çözümüyle iş akışlarınızı yeniden canlandırıyor. Geliştirilen yenilikçi aktarım uygulaması ile mevcut iş akışlarının yeniden tasarlanması daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Formlarınız, iş akışlarınız ve tanımlarınız otomatik olarak PaperWork BPM’e aktarılıyor, böylece uyarlama süreci hızlanıyor ve maliyetler düşüyor.

Yapay zekâ destekli, geliştirici dostu ve API merkezli bir platform olan PaperWork’ün içerik servisleri ise her türlü uygulamaya güçlü ve esnek bir şekilde entegre olmasına olanak tanır. Bu entegrasyonlar ihtiyaçlarınıza uygun olarak çeşitli erişim noktalarından belgelerinize ulaşmanızı sağlar. Çok sayıda belge arasında kaybolmadan farklı türdeki verileri verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Yılın başında çıkardığımız yeni tedarikçi ilişkileri yönetimi “Performax” sayesinde ise tedarikçi ile olan iletişimin yönetilmesi, performansının değerlendirilmesi ve sürdürülebilir iş ilişkilerinin kalıcı olarak oluşturulması mümkün. Bu uygulamayla tedarikçi performansının etkin bir şekilde değerlendirilmesi ve yönetilmesini sağlayarak, kalite, teslimat ve maliyet açısından müşteri beklentilerini karşılamayı amaçladık. Uygulama aynı zamanda tedarikçi ile firma arasındaki belge paylaşımı ve görev yönetimi gibi iş süreçlerini de etkin bir şekilde kontrol edebilme imkanını sunuyor.”

Yapay Zeka Destekli Soru-Cevap Uygulaması “Query Insight İlk Kez Profesyonellere Tanıtıldı

PaperWork Yazılım Teknolojileri Direktörü Gürcan Yücel, etkinlikte lansmanı yapılan Query Insight, yapay zeka destekli soru-cevap uygulaması hakkında bilgi verdi.

Query Insight, dosya sunucuları ve web sitelerindeki içeriği okuyor ve soru-cevap şeklinde bilgi sağlıyor. Bu özellik, ChatGPT benzeri doğal dil işleme yetenekleri sayesinde kullanıcıların sormak istedikleri sorulara hızlı ve doğru cevaplar bulmalarını sağlıyor. Bu sayede, bilgiye erişim süreci hızlanıyor ve karar alma süreçleri geliştiriliyor.

PaperWork’ün yapay zeka çözümleri, iş süreçlerini ve doküman yönetimini dönüştürmektedir. Bu çözümler, belge yönetimi ve iş akışı süreçlerini otomatize etmeyi, manuel veri girişini azaltmayı ve verimliliği artırmayı hedefliyor. Yapay zeka motorları, sürekli öğrenme ve doğal dil işleme yetenekleri sayesinde etkili ve verimli bir şekilde çalışıyor. PaperWork, bu yenilikçi yaklaşımlarla şirketleri geleceğe taşıyor ve dijital dönüşüm yolculuklarında onlara rehberlik ediyor.