Teketek Haber

PARDUS GSYO, HALKA ARZINI BAŞARIYLA TAMAMLADI!

PARDUS GSYO, HALKA ARZINI BAŞARIYLA TAMAMLADI!
14 Haziran 2022 - 14:41

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin 9-10 Haziran tarihlerinde gerçekleşen halka arzı başarıyla tamamlandı. 2.29 TL sabit fiyatla halka arz edilen Pardus GSYO halka arzında, halka arz büyüklüğü 151.1 Milyon TL olarak gerçekleşirken,  halka arzda 125.497 yatırımcıdan satışa sunulan payların 3,07 katı talep geldi.

Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Pardus GSYO halka arz süreci tamamlandı. Yenilenebilir enerji, bilişim teknolojileri ve unlu mamüller sektöründeki yatırımlarıyla öne çıkan Pardus GSYO’nun halka arzında, toplam 151.1 Milyon TL tutarında pay satışı gerçekleşti.

Borsa dünyasında adını ileri teknolojiye dayalı altyapısı ve yatırımcı beklentilerine uygun çözümleriyle duyuran A1 Capital’in aracılığıyla gerçekleştirilen Pardus GSYO halka arzında 2.29 TL sabit fiyatla satılan 66 milyon TL nominal değerli paylar için 125,497 yatırımcı halka arzın 3,07 katı kadar talepte bulundu.

Halka arz öncesi duyurulan 55.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artışı ve 11.000.000 TL nominal değerli paylar ek pay satışı yoluyla olmak üzere toplamda 66.000.000 TL nominal değerli payların halka arz tamamlandı.

Yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz

Başarılı halka arz sonrası görüşlerini paylaşan Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Selim Tunçbilek, “Pardus GSYO olarak halka arz sürecimizi başarıyla tamamlamış olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Farklı sektörlerdeki yatırımlarımızla ülkemizin öncü yatırım şirketlerinden biri olmak adına önemli bir adım attık. Pardus GSYO olarak A1 Capital öncülüğündeki halka arzımızı başarıyla tamamladık. 125,497 yatırımcının katıldığı bir halka arz gerçekleştirdik. İletişim teknolojileri, yenilenebilir enerji ve unlu mamüller sektöründeki mevcut yatırımlarımıza ek olarak, halka arzdan edindiğimiz güçle daha büyük adımlarla yatırıma ve büyümeye devam edeceğiz. Bu kapsamda halka arz sürecimizde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, lider yaklaşımıyla halka arzımızı başarıya ulaştıran A1 Capital’e ve kıymetli yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., PRDGS.E koduyla 15 Haziran 2022 tarihinden itibaren Borsa İstanbul A.Ş. Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin